Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Recepty > Proteinové tyčky

Proteinové tyčky

Datum publikování: 27.1.2016 | Kategorie: Chuťovky - Sportovní výživa
Díky proteinovým tyčkám si můžete příjem bílkovin po cvičení skvěle načasovat, protože tyčku můžete nosit stále u sebe. Domácí mají tu výhodu, že máte pod kontrolou složení a vyjdou levněji. Tuto tyčku otestovaly kromě mě už mé dvě spolulezkyně, můj muž i mé malé dítě a u všech slavila mega úspěch. Takže se toho nebojte a vrhněte se s námi do práce :)
Proteinové tyčky

Ingredience:

100 g jablečné pyré

60 g konopného proteinu (pokud chcete získat více na bílkovinách, použijte koncentovanější zdroj bílkovin, např. rýžový, hrachový nebo super vegan protein - konopný má bílkovin pouze 50%, ale zase mi sedí nejvíc chuťově)

50 g ovesných vloček

30 g chia semínek

30 g sušeného ovoce (použila jsem kustovnici, která je po tepelné úpravě úplně úžasná a černý jeřáb)

10 g drcené kakaové boby

sladidla (vanilková stévie + 10 g kokosový cukr + 20 g blackstrap melasy, ale záleží na vás, čím osladíte)

proteinová tyčka

Postup:

Chia semínka namočte na cca 30 min. do vody (než se vytvoří gel), poté smíchejte všechny ingredience a rozmixujte tyčovým mixérem (nemusí být úplně dohladka). Těsto by nemělo být řídké, ale zároveň byste neměli mít nikde sypké místo, mělo by se s ním hezky pracovat.Pokud je řídké, přidejte vločky nebo protein, pokud naopak sypké, přidejte trochu vody, ale s vodou opatrně. Uplácejte tyčinky, z uvedeného množství jich dělám 10, přičemž za jednu porci považuji dvě tyčky. Tyčinky položte na plech s pečicím papírem a vložte na 15-20 min. do trouby předehřáté na cca 170 stupňů. 

Výživové hodnoty na 1 porci (dvě tyčinky):

Energie: 770 KJ

Bílkoviny: 11 g (pokud chcete navýšit poměr bílkovin, použijte místo 50% konopného proteinu např. 80% rýžový nebo hrachový - ale nemám to ozkoušené chuťově)

Sacharidy: 20 g

Tuky: 4 g

 

Komentáře