Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Recepty > Nízkokalorické večerní občerstvení k filmu

Nízkokalorické večerní občerstvení k filmu

Datum publikování: 17.1.2016 | Kategorie: Chuťovky
Poslední dobou si s mým mužem děláme večerní posezení u filmů. Padaly do nás pytlíky chipsů, křupek a veganských sladkostí. Pokud si takové večery děláte jednou měsíčně, tak klidně u těch chipsů zůstaňte :) Pokud ale alespoň jednou týdně jako my, tak by to chtělo asi už trvalou změnu..
Nízkokalorické večerní občerstvení k filmu

Oříšky, sušené ovoce, semínka... To vše je sice zdravé, ale kaloricky na tom bude podobně jako ty chipsy, takže se to na večerní nekontrolované přejídání také vůbec nehodí..

Pátrali jsme po tom, co by bylo možné jíst ve velkém a nekynout, ale nějak jsme nepřišli na nic jiného, než co bysme dávno nevěděli. Zelenina :D Zeleninu mám nejradši s olejovými zálivkami a ty takhle navečer také nepřichází v úvahu. Takže co jiného.. Tady jsou nějaké naše nápady. Moc jich není, zatím koumáme, co všechno by se dalo a postupně budu článek doplňovat.. Samozřejmě budu moc ráda za vaše tipy :)

Příprava zeleniny

Zeleninu jako salát, rajče, papriku nebo cibuli pouze nakrájejte.

Pokud Vám nevadí přípravou strávit trochu víc času, můžete na tenké plátky nakrájet červenou řepu, rozožit na plech a upéct v troubě.

Pokud kalorie nedržíte úplně striktně, můžete si udělat pečenou zeleninu. Papriku, cibuli, pórek nebo mrkev nakrájíte na větší kousky, zasypete oblíbeným kořením, přelejete trochou oleje a pořádně zamícháte. Pak upečete dozlatova.  

Servírujte pickles.

Dochucení zeleniny

Pokud Vám samotná zelenina nejede:

Posypte ji oblíbeným kořením nebo bylinkovou solí a čerstvě mletým pepřem

Použijte octovou zálivku

Pokud milujete lahůdkové droždí, zeleninu jím posypejte

Vykouzlete dresing ze sójového jogurtu (bez olivového oleje to není ono, ale dá se) - používám citron, hořčici, sůl a pepř

zelenina

Fakt by se nenašlo nic jiného než zelenina?

Samozřejmě že našlo :) K rajčatům se výborně hodí bazalkové tofu, které také není žádným velkým prohřeškem vůči dietám a pokud máte pocit, že bez pečiva to prostě nemůže být ono, můžete sáhnout po večerním, nízkosacharidovém pečivu.

Co k pití?

Zapomeňte na sladké limonády, sirupy, omezte piva i pita. My si děláme čaj z konopných listů, zázvorový čaj s citronovou trávou nebo jen vodu s citronem.

A ještě jednu výhodu to má :) Když se vám náhodou nečekaně probudí dítě, nemusíte se cítit jak chycení při činu a rychle jídlo schovávat, ale můžete s klidem dítěti nabídnout ať si vezme s vámi :)

 

Komentáře