Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Recepty > Měsíčková mastička

Měsíčková mastička

Datum publikování: 20.1.2016 | Kategorie: Bylinková lékárna
Měsíčková mastička je skvělá na pomoc při omrzlinách, popáleninách a běžných kožních poraněních. Pokud máte omrzliny nebo popáleniny velké, samozřejmě navštivte co nejdříve lékaře, na běžné popálení o hrnec Vám ale mastička pomůže skvěle a je skoro zadarmo. Urychluje hojení ran, není testována na zvířatech a nenajdete v ní žádné škodliviny :)
Měsíčková mastička

Ingredience: lékařská vazelína (cca 150 ml), dvě hrsti okvětních lístků měsíčku lékařského (pokud používáte sušený, postačí hrstka), kelímek

Měsíček lékařský je nejjednodušší si vypěstovat na vlastní zahrádce. Semínka seženete v každém květinářství nebo zahradnictví. Pokud tu možnost nemáte, navštivte obchod s bylinkami a kupte sušený měsíček. Vazelínu seženete v lékárně, z mých zkušeností je výhodnější kupovat větší balení přes e-shopy, protože malé množství, které se běžně prodává v lékárnách vyjde poměrně draze. Můžete nadělat mastičky i pro kamarády jako dárek k narozkám, k Vánocům nebo prostě za to, že jsou :)

Postup: vazelínu rozehřejeme ve vodní lázni. Přidáme měsíček, odstavíme z ohně a necháme zatuhnout. Dáme do lednici a druhý den opět rozehřejeme ve vodní lázni. Necháme opět zatuhnout a dáme do lednice. Za 24 hodin rozehřejeme ve vodní lázni, přecedíme do kelímku, necháme zatuhnout a můžeme používat :)

Foto u titulku: zena-in.cz

Komentáře