Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Recepty

Recepty

Kváskový chléb

Upéct skvělý kváskový chleba není vůbec taková věda, jak se na první pohled zdá. Svůj recept jsem si nějakou dobu ladila k dokonalosti a tady je:
Datum publikování: 23.3.2019
Kváskový chléb

Vegedínský guláš

Guláš můžu na všechny způsoby a segedín je jedním z těch nej..
Datum publikování: 19.1.2019 | Kategorie: Hlavní jídla
Vegedínský guláš

Pomazánka z pečené mrkve a slunečnicových semínek

Tohle těhotenství mívám vždy období návalových chutí, naštěstí to bývá většinou na něco zdravého. Teď zrovna frčí mrkve, které odšťavňuji, chroupu ke svačinám, přidávám do gulášů... a dneska z nich vznikla tato pomazánka.
Datum publikování: 10.10.2018 | Kategorie: Pomazánky
Pomazánka z pečené mrkve a slunečnicových semínek

Burgery z hlívy a červené čočky

Dnešní placky se hodí k bramborové kaši (máme nejraději brambory vařené s jáhly a potom rozmačkané a dochucené) nebo klasicky do housky jako Burgery.
Datum publikování: 4.4.2018 | Kategorie: Hlavní jídla
Burgery z hlívy a červené čočky

Zahřívací polévka

I v létě se vyskytnou chladné propršené dny, kdy hledáme teplé ponožky, vaříme čaj a místo salátu bychom se raději dali horkou polévku. Já tu pro Vás jednu mám, je se zázvorem, voňavá a zahřívací.
Datum publikování: 27.7.2017 | Kategorie: Polévky
Zahřívací polévka

Cuketová polévka

Když začne sezóna cuket a rajčat a vy už nevíte, co s nimi - udělejte si z nich kotel této výborné polévky!
Datum publikování: 11.7.2017 | Kategorie: Polévky
Cuketová polévka

Konopné kakao, raw

Ze všech domácích rostlinných mlík, která se dají vyrobit, je konopné moje nejoblíbenější. Je to ultrarychlý recept hotový do pár vteřin, který se navíc nemusí cedit, takže máte jistotu, že z hlavní suroviny získáte všechny živiny, co obsahuje :)
Datum publikování: 2.6.2016 | Kategorie: Nápoje - Snídaně - Sportovní výživa
Konopné kakao, raw

Omáčka z červené čočky

Každé jídlo, kde se vyskytne jako hlavní ingredience čočka, je doslova bílkovinová bomba. Že to může být i omáčka k těstovinám by asi málokoho napadlo, ale určitě to vyzkoušejte :)
Datum publikování: 3.3.2016 | Kategorie: Hlavní jídla
Omáčka z červené čočky

Bublanina

Dnešní recept nepatří mezi ty nejzdravější, ale když dostanete chuť na buchtu, nechcete se s ničím dlouho patlat a zároveň potřebujete zpracovat sezónní ovoce nebo udělat v mrazáku místo pro deset kilo robi, dá se :) Oproti běžné bublanině je místo vejce použitá vanilková hraška, polovinu cukru jsem nahradila vanilkovou stévií a polovinu bílé mouky celozrnnou špaldovou.
Datum publikování: 26.2.2016 | Kategorie: Chuťovky
Bublanina

Nápoj z hrachového proteinu Reflex

Neznám kontroverznější veganskou potravinu než je ochucený hrachový protein Reflex. Mně osobně jeho chuť nevadí, protože prostě vždycky s radostí sním a vypiju všechno (pokud je to veganské), spousta lidí si ale na jeho chuť stěžuje. Protože je ale zároveň proteinem, který po rozpočítání na gram bílkoviny nabízí jednu z nejlepších cen, tak se ho nikdo nechce jen tak lehce vzdávat :)
Datum publikování: 19.2.2016 | Kategorie: Nápoje - Sportovní výživa
Nápoj z hrachového proteinu Reflex

Domácí studentská směska

Směska je ideální jako svačinka nebo i hlavní jídlo mimo domov. Můžete si jí nadělat dopředu a pak jen odebírat před odchodem z domova. Najdete v ní jen tzv. potraviny s čistým ziskem, žádný cukr nebo balastní látky.
Datum publikování: 10.2.2016 | Kategorie: Chuťovky
Domácí studentská směska

Snídaňové smoothie pro nejvíc akční dopoledne

Při běhání i lezení potřebuju mít vždycky prázdný žaludek, zároveň ale dost energie, abych si trénink užila. Odpolední tréninky řeším lehkým obědem a před krátce před tréninkem nápojem z chia semínek nebo kusem ovoce. Co ale když mám trénink naplánovaný na ráno nebo dopoledne, kdy posledním velkým jídlem byla večeře?
Datum publikování: 2.2.2016 | Kategorie: Nápoje - Snídaně - Sportovní výživa
Snídaňové smoothie pro nejvíc akční dopoledne

Proteinové tyčky

Díky proteinovým tyčkám si můžete příjem bílkovin po cvičení skvěle načasovat, protože tyčku můžete nosit stále u sebe. Domácí mají tu výhodu, že máte pod kontrolou složení a vyjdou levněji. Tuto tyčku otestovaly kromě mě už mé dvě spolulezkyně, můj muž i mé malé dítě a u všech slavila mega úspěch. Takže se toho nebojte a vrhněte se s námi do práce :)
Datum publikování: 27.1.2016 | Kategorie: Chuťovky - Sportovní výživa
Proteinové tyčky

Měsíčková mastička

Měsíčková mastička je skvělá na pomoc při omrzlinách, popáleninách a běžných kožních poraněních. Pokud máte omrzliny nebo popáleniny velké, samozřejmě navštivte co nejdříve lékaře, na běžné popálení o hrnec Vám ale mastička pomůže skvěle a je skoro zadarmo. Urychluje hojení ran, není testována na zvířatech a nenajdete v ní žádné škodliviny :)
Datum publikování: 20.1.2016 | Kategorie: Bylinková lékárna
Měsíčková mastička

Nízkokalorické večerní občerstvení k filmu

Poslední dobou si s mým mužem děláme večerní posezení u filmů. Padaly do nás pytlíky chipsů, křupek a veganských sladkostí. Pokud si takové večery děláte jednou měsíčně, tak klidně u těch chipsů zůstaňte :) Pokud ale alespoň jednou týdně jako my, tak by to chtělo asi už trvalou změnu..
Datum publikování: 17.1.2016 | Kategorie: Chuťovky
Nízkokalorické večerní občerstvení k filmu

Robi roštěnky

Robi pomůže v kuchyni veganům hlavně ve chvílích, kdy potřebují do 15 min. vykouzlit chutné jídlo plné bílkovin.
Datum publikování: 25.11.2015 | Kategorie: Hlavní jídla
Robi roštěnky

Cibulový sirup

Zachránce při nachlazení. A nejvíc super na tom je, že suroviny jsou po ruce vždy :)
Datum publikování: 28.10.2015 | Kategorie: Bylinková lékárna
Cibulový sirup

Salát s tahini dresinkem

Večeře u nás patří zelenině na všechny možné způsoby. Dokud je k sehnání kvalitní čerstvá zelenina, doporučujeme vyzkoušet tento výborný salát :)
Datum publikování: 2.9.2015 | Kategorie: Hlavní jídla - Saláty
Salát s tahini dresinkem

Čočkový kaufland salát

S mým mužem jsme se nešťastně zamilovali do čočkového salátu, který nedávno začali prodávat v kauflandu. Nešťastně proto, že tu porci, kterou prodávají za 40,- Kč, by každý z nás snědl tak čtyřikrát. A tak jsme pročetli složení, trochu si ho poupravili a od té doby si ho děláme doma za zlomek ceny.
Datum publikování: 26.8.2015 | Kategorie: Hlavní jídla - Saláty
Čočkový kaufland salát

Bramborovojáhelný knedlík

Poslední dobou pořád přemýšlím, jak se co nejvíc vyhnout bílé mouce. U těchto knedlíků se pokus vyplatil :) Ke knedlíkům doporučuji zelí (zahuštěné rýžovou moukou) a robi osmahnuté na pánvi, podlité trochou kvalitní sójovky.
Datum publikování: 19.8.2015 | Kategorie: Hlavní jídla
Bramborovojáhelný knedlík