Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Vege zdroje > Knihy > Místo vejce banán: veganská nejen kuchařka

Místo vejce banán: veganská nejen kuchařka

Datum publikování: 5.6.2015
První z našich knížek. Neberte tedy článek jako recenzi :)
Místo vejce banán: veganská nejen kuchařka

Všechno to začalo v roce 2014, kdy nás oslovila grafička s tím, zda bychom společně nevytvořily veganskou kuchařku, původně to bylo myšleno jen jako brožurku pro kamarády k vánocům. Do tvoření jsme se ovšem zabraly naplno a pod rukama grafičky začalo vznikat něco, co se nám začalo moc líbit. Rozhodly jsme se téma pořádně propracovat a rozpracovat a knížku vydat jako takovou příručku pro začínající vegany ve větším nákladu. Knížka Místo vejce banán - veganská nejen kuchařka vyšla v prosinci 2014. 

Obrázky a ukázky z knížky vám řeknou více :)

uvodka

 

 obsaah

Podstatnou součístí knihy je kapitola Živiny a zdroje. Obrázkově jsou zpracovány zdroje bílkovin, železa a vápníku, textově pak i další vitamíny a omega 3 mastné kyseliny.

 živiny

Ještě než se dostanete k receptům, čeká vás kapitoal "Nákupní seznam". V ní jsou zpracovány luštěniny, obiloviny, rostlinná mléka, ....

 nákupní seznam

Prozradíme nejen jak péct bez vajec, ale též jak si po vegansku uvařít recepty z klasické české kuchyně, jako jsou plněné papriky, svíčková nebo knedlo zelo.

 papriky recept jedna

Sezónní recepty nemohou chybět.

 muchomůrka recept dva

V knize dále naleznete rady jak si vyrobit domácí seitan či roslinná mléka, jak klíčit či jak používat chia semínka. V zadní části knihy je dále krátká kapitola věnovaná kosmetice a ekologii, rozhovory se sportovci a tipy na důležitou literaturu a zdroje.

Knihu můžete zakoupit v našem eshopu a dále třeba na stránkách Biopekárny Zemanka, Svobody zvířat či na serveru Womenzone.

A tady se můžete podívat na to, co se o nás a naší knize píše, a také si poslechnout nějaké to povídání. :)

Místo vejce banán aneb Cesta (nejen) do veganské kuchyně. (Orlický deník)

Rozhovor: Představují se banánové holky a kuchařka Místo vejce banán. (Scribbler)

Došla vejce? Vraž do toho banán. (Vitalia)

Místo vejce banán. Veganky pečou bábovku. (Český rozhlas, Radioporadna)

Kateřina a Veronika, autorky knihy Místo vejce banán. (Veganka)

 

Pokud se Vám naše knihy dostanou do rukou, užijte si je tak, jako my si užívaly jejich tvorbu - od prvotního nápadu až po závěrečné úpravy. A kdyby jste měli jakékoliv dotazy, pište. Velice rády Vám odpovíme.

 S Láskou

 Verča a Katka

Komentáře