Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Lednová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Lednová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Datum publikování: 31.12.2017 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Pokračujeme i v Novém roce!! V lednu se poběží pro organizaci Kolektiv pro zvířata. Více informací o aktivitách organizace a o tom, jak se do výzvy zapojit, se dozvíte v článku.
Lednová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

1. Popište blíže vaše aktivity

Naše činnost vychází z přesvědčení, že život každého zvířete má jedinečnou hodnotu sám o sobě, z přesvědčení, že každý cítící tvor má právo na svobodný život. Svými aktivitami se snažíme změnit to, jak jsou zvířata lidmi vnímána. Chceme změnit zastaralé vnímání zvířat jako komodit, jako věcí, které nám slouží k užitku a které pouze využíváme. Chceme v lidech probudit uvědomění, že zvířata jsou živé, cítící bytosti, které mají svá přirozená práva.

Naše aktivity:

VeganFest
Světový den hospodářských zvířat
Veganské společenské večery
Promítání
Informační stánky, ochutnávky
Prodej vánočních psů
Světový den bez kožešin

Dále demonstrace a happeningy reagující na různé události v roce, např. vystupování cirkusů v Brně, Výstava hospodářských zvířat, Velikonoce, Světový den hospodářských zvířat atd.

Zároveň úzce spolupracujeme s OBRAZ - Obránci zvířat a jsme lokální skupinou 269 Czech Republic, v rámci které jsme organizovali např. vypalování a tetování 269.

2. Které z Vašich činností a projektů jsou pro vás prioritní?

Určitě se zlepšovat ve všech oblastech, co nejlépe zvládnout organizaci našich akcí a nadchnout pro ně co nejvíc lidí. Udržet na kvalitní úrovni VeganFest, vymyslet dostatečnou reakci na další výstavu hospodářských zvířat. V současné době řešíme instalaci banneru na hlavním nádraží, chtěli bychom zkusit informační kampaň v MHD. Hlavním cílem je samozřejmě co nejvíce lidí informovat a přesvědčit, že se nemusejí podílet na zneužívání zvířat.

3. Jaké jsou hlavní zdroje Vašich přímů?

Dary, podej triček, placek

4. Jak byste využili naběhané peníze pokud by se ednalo o ástku 1000, 5000, 10.000, 25.000 nebo 50.000?

Částky do 10 000 bychom vynaložili na tisk transparentů, letáků, Veganfest. 25 - 50 000 bychom věnovali na zorganizovani veganskych hodů na nejznámějším náměstí v centru Brna nebo na rozjetí pořádné kampaně v MHD a banneru na nádraží a zastávkách.

kolektiv

Pokud máte zájem svým během Kolektiv pro zvířata podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva: běžíme pro zvířata tak, že k připnutému příspěvku napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíc červenec.

2) Celý měsíc běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech. Započítávejte nejen běžecké, ale  i běžkařské a turistické kilometry.

3) Na konci měsíce napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.

4) Ode mě dostanete číslo účtu organizace Kolektiv pro zvířata a variabilní symbol. Organizaci Kolektiv pro zvířata pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).

5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Na stránkách www.vegansport.cz vedu běžecký žebříček a na konci roku budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

 

Více se o Kolektivu pro zvířata můžete dozvětět zde: www.kolektivprozvirata.cz

Komentáře