Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Srpnová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Srpnová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Datum publikování: 1.8.2018 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Horko nás nezastaví!! V srpnu se poběží pro organizaci Kolektiv pro zvířata. Více informací o aktivitách organizace a o tom, jak se do výzvy zapojit, se dozvíte v článku.
Srpnová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

1. Popište blíže vaše aktivity

Naše činnost vychází z přesvědčení, že život každého zvířete má jedinečnou hodnotu sám o sobě, z přesvědčení, že každý cítící tvor má právo na svobodný život. Svými aktivitami se snažíme změnit to, jak jsou zvířata lidmi vnímána. Chceme změnit zastaralé vnímání zvířat jako komodit, jako věcí, které nám slouží k užitku a které pouze využíváme. Chceme v lidech probudit uvědomění, že zvířata jsou živé, cítící bytosti, které mají svá přirozená práva.

Naše aktivity:

Aktivní

VeganFest (http://youtube.com/veganfestTV)

Kampaň nedělej rozdíly (http://nedelejrozdily.cz / https://www.facebook.com/kolektivprozvirata/posts/1516147198490489)

Veřejné veganské ochutnávky

Pasivní

Světový den hospodářských zvířat

Veganské společenské večery

Promítání

Prodej vánočních psů

Světový den bez kožešin

Projekt Nedělejme rozdíly - www.nedelejrozdily.cz, facebook

Dále demonstrace a happeningy reagující na různé události v roce, např. vystupování cirkusů v Brně, Výstava hospodářských zvířat, Velikonoce, Světový den hospodářských zvířat atd.

2. Které z Vašich činností a projektů jsou pro vás prioritní?

Aktuálně je pro nás nejdůležitější bannerový projekt Nedělej rozdíly, který spočívá v instalaci bannerů nebo polepem aut s motivem Nedělej rozdíly, který odkazuje na web www.nedelejrozdily.cz. Dále začínáme řešit další ročník VeganFestu, který má obrovský potenciál. Návštíví ho několik tisíc lidí a náš youtubový kanál, kam nahráváme většinu přednášek, má dokonce přes čtvrt milionů zhlédnutí a kolem 1700 odběratelů. Dále se aktuálně věnujeme spíše veřejným veganským ochutnávkám, protože na ně lidé lépe reagují než například na veřejné promítání. Na ochutnávkách s lidmi mluvíme, dáváme jich veganské informační materialu a snažíme se o maximální efektivitu v oblasti komunikace.

3. Jaké jsou hlavní zdroje Vašich příjmů?

Dary, benefiční akce, prodej triček a placek.

4. Jak byste využili naběhané peníze pokud by se jednalo o ástku 1000, 5000, 10.000, 25.000 nebo 50.000?

Naše aktuální kampaň Nedělej rozdíly vyšla skoro na 50 000 a ještě spoustu peněz stát bude. Určitě bychom peníze využili na financování kampaně. Jakékoliv částky využijeme určitě i na VeganFest, ten má rozpočet několik desítek tisíc korun. Veganské ochutnávky se točí spíše kolem drobných částek. Aktuálně jsme schopni udělat jedno odpoledne v nejrušnější ulici v Brně za částku, která se pohybuje kolem 300 - 500 korun.

kolektiv

Pokud máte zájem svým během Kolektiv pro zvířata podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva: běžíme pro zvířata tak, že k připnutému příspěvku napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíc srpen.

2) Celý měsíc běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech. Započítávejte nejen běžecké, ale  i běžkařské a turistické kilometry.

3) Na konci měsíce napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.

4) Ode mě dostanete číslo účtu organizace Kolektiv pro zvířata a variabilní symbol. Organizaci Kolektiv pro zvířata pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).

5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Na stránkách www.vegansport.cz vedu běžecký žebříček a na konci roku budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

 

Více se o Kolektivu pro zvířata můžete dozvětět zde: www.kolektivprozvirata.cz

Komentáře