Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Vegan v Peci pod Sněžkou

Vegan v Peci pod Sněžkou

Datum publikování: 30.3.2017 | Kategorie: Cestování
Jak moc se vybavit jídlem pokud míříte do Pece pod Sěžkou, se dočtete v dnešním článku.
Vegan v Peci pod Sněžkou

Máme za sebou zimní dovolenou, tradičně v Krkonoších na horské chatě kousek nad Pecí pod Sněžkou. Poprvé za ty čtyři roky, co tam jezdíme, jsem zabloudila i do místního obchodu (na chatě došlo pivo) a jedné restaurace, a tak by byla škoda nepodat info o tom, že v Peci jako vegani hlady neumřete. Při výletu do hor se ale vybavte svačinou, se stoupající nadmořskou výškou riziko vyhladovění pro vegany stoupá aneb pohledy číšníků říkající "Tady jste na horách, paní".

Po příjezdu jsme skočili na oběd do restaurace  "Hotel Hvězda". Je to jedna z prvních restaurací po levé straně po příjezdu od Trutnova. Menu je dost masově - smaženosýrově klasické a při prvním pohledu do jídelního lístku si zas jen odevzdaně povzdychnete. Pak ale ve vegetariánských jídlech objevíte poklad ve formě halušek se zelím a uzeným tofu a to vám zlepší náladu. Cena je celkem vysoká, 160,- Kč, ale porce je poměrně velká, zasytí vás a vlastně je to cenově srovnatelné s masovými jídly. A chuť dokonalá.

Supermarket Kubík

U skibusové zastávky narazíte na supermarket Kubík. Najdete v něm klasický sortiment větších obchodů s potravinami, takže luštěniny, obilniny, ořechy, ovozel, hořké čokolády, tyčinky nebo chipsy postrádat nebudete. V chlazeném zboží pak na vás čeká sortiment od Luntera (sojové chilli párky, pomazánky a sójový salám; tofu jsem tam nikde neviděla) a sójové mléko.

Do hor svačinu

Mimo Pec jsme se navštívili na Růžohorkách chatu Růžohorky, kde jsem si mohla dát jen hranolky s kečupem za 50,- Kč a Děčínskou boudu, kde jsem různými kombinacemi příloh vykouzlila podplamenici (výborná kvásková žitná bulka, dělaná přímo na místě za 25,- Kč) a červené kysané zelí za 50,- Kč. Třetí podnik v kopcích, který jsme navštívili, byla chata Danielka v polovině sjezdovky Portášky, která je otevřená pouze v zimní sezóně. Zde jsem si kromě hranolek s kečupem mohla dát i bramboračku (40,- Kč) a zeleninový salát  (120,- Kč). Salát jsem si kvůli ceně nedala, ale bramboračka s chlebem byla super.

Větší hřebenové hotely typu Výrovka, Luční, Labská nebo Kolínská bouda jsme nezkoušeli, ale je možné, že tam s nabídkou pro vegany počítají. Nám to pivo prostě nejvíc chutná v menších chatách a nemáme problém se pak venku dojíst z vastní svačiny.

Tak to bylo krátké hlášení ze zimní dovči, dovolenou se snažím si na max užívat venku, proto jsme těch hospod zas tolik neprolezli. Ale budu ráda, když do komentářů na fb nebo zde pod článek napíšete vaše zkušenosti, komentáře pak zkopčím sem do článku :)

 

 

 

Komentáře