Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Únorová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Únorová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Datum publikování: 1.2.2020 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
V únoru poběžíme pro organizaci Kolektiv pro zvířata. Více informací o aktivitách organizace a o tom, jak se do výzvy zapojit, se dozvíte v článku.
Únorová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

1. Popište blíže vaše aktivity


Naší činností upozorňujeme konečného spotřebitele na krutost a nesmyslnost využívání zvířat. Měníme zastaralé vnímání zvířat jako komodit. (K tomu slouží: VeganFest, informační tiskoviny, veřejné veganské ochutnávky, demonstrace, happeningy)
Našimi aktivitami zjednodušujeme přístup k rostlinné stravě a jiným soucitným alternativám v oblasti života a ukazujeme, že veganský styl může být dostupný pro kohokoliv. Měníme zažitou představu, že veganství je náročné a drahé. (K tomu slouží: veřejné veganské ochutnávky, mapa Veg podniků v Brně, VeganFest)
Naše aktivity míří k podpoře těch, kteří se již pro veganský životní styl rozhodli. (K tomu slouží: veganské společenské večery, VeganFest, informační tiskoviny)
Zakládáme si na tom, že veškeré naše aktivity jsou pro veřejnost zcela zdarma a tím jsou přístupné pro kohokoliv.

Naše aktivity:

Celoroční:
Projekt Nedělej rozdíly (http://nedelejrozdily.cz / https://www.facebook.com/nedelejrozdily/ )
Veřejné veganské ochutnávky
Veganské společenské večery
Výroba informačních tiskovin v oblasti práv zvířat a ekologie

Příležitostní:
Festival VeganFest (www.veganfest.cz / http://youtube.com/veganfestTV )
Světový den veganství
Prodej vánočních psů
Demonstrace a happeningy reagující na různé události, např. vystupování cirkusů v Brně, Národní výstavu hospodářských zvířat, Světový den hospodářských zvířat, atd.

2. Které z Vašich činností a projektů jsou pro vás prioritní?

Aktuálně má největší prioritu festival VeganFest, který začíná první víkend v březnu. VeganFest je devítidenní akce, jediná svého druhu v rámci ČR a SR, která se zaměřuje na veganství, práva zvířat a ekologii. Festival je volně přístupný veřejnosti, a to zcela zdarma, přestože se náklady na jeho realizaci pohybují v řádech desetitisíců korun. Zakládáme si na tom, aby informace ze všech přednášek byly dostupné pro kohokoliv i po skončení festivalu, proto většinu přednášek nahráváme na náš VeganFestový YouTube kanál. Ten má již přes čtvrt milionu zhlédnutí, 1800 odběratelů a 80 hodnotných přednášek. Celková návštěvnost VeganFestu se během celého festivalu pohybuje kolem 1400 návštěvníků a každý rok se zvyšuje. Kromě toho se celoročně věnujeme projektu Nedělej rozdíly a po VeganFestu (v teplejších dnech) se budeme aktivně zase věnovat veřejným veganským ochutnávkách. Aktuálně také pracujeme na brožurce brněnských veganských a vegetariánských podniků, kterou plánujeme distribuovat veřejnosti také zcela zdarma. Je pro nás důležité, aby jsme lidem co nejvíce zjednodušili přístup k veganství a lidem, kteří vegany již jsou, pomohli jimi i zustat.

3. Jaké jsou hlavní zdroje Vašich příjmů?

Dary individuálních dárců, benefiční akce, prodej triček a placek.

4. Jak byste využili naběhané peníze pokud by se jednalo o částku 1000, 5000, 10.000, 25.000 nebo 50.000?

50 000 Kč bychom aktuálně využili na pokrytí nákladů VeganFestu, jelikož náklady na tento festival jsou ještě vyšší. Takové veganské ochutnávky se zase naopak točí spíše kolem drobných částek. Aktuálně jsme schopni udělat jedno odpoledne v nejrušnější ulici v Brně za částku, která se pohybuje kolem 300 - 500 korun. Tedy částka 1000, 5000, 10 000 by mohla zaplatit až 20 veřejných veganských ochutnávek. Jsou to velice důležité akce, kde v centru Brna komunikujeme s kolemjdoucími a dáváme jim informační materiály spojené s veganstvím - to vše zdarma. Peníze navíc bychom určitě použili například i na zaplacení pronájmu našeho skladu nebo udržování techniky.

Pokud máte zájem svým během Kolektiv pro zvířata podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva: běžíme pro zvířata tak, že k připnutému příspěvku napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíc červenec.
2) Celý měsíc běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech. Započítávejte nejen běžecké, ale i běžkařské a turistické kilometry.
3) Na konci měsíce napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.
4) Ode mě dostanete číslo účtu organizace Kolektiv pro zvířata a variabilní symbol. Organizaci Kolektiv pro zvířata pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).
5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Na stránkách www.vegansport.cz vedu běžecký žebříček a na konci roku budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

Více se o Kolektivu pro zvířata můžete dozvětět zde: www.kolektivprozvirata.cz

Komentáře