Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Test: Kempingový stolek Pinguin Table S

Test: Kempingový stolek Pinguin Table S

Datum publikování: 14.8.2016 | Kategorie: Cestování - Testy, recenze
Letošní dovolenou jsme si užili i díky kempingovému stolku, který nám pro testování poskytl e-shop www.affekt.cz. Jak test dopadl, se dozvíte v článku.
Test: Kempingový stolek Pinguin Table S

Když mi doručovací služba dovezla od www.affekt.cz malý balíček, chtěla jsem protestovat, že jde asi o nějaký omyl. Čekala jsem balík rozměrově shodný s deskou stolu. Okamžitě jsem se tedy podívala dovnitř a s potěšením zjistila, že vše je jak má být. Deska stolu je totiž složená z hliníkových panelů propojených gumičkami a tak se stolek dá složit do kvalitního plátěného obalu s rozměry 70 x 16 x 15 cm, který ke stolku dostanete zdarma. Obal má ucho, které můžete buď chytit do ruky nebo přehodit přes rameno a tak se vám bude hezky přenášet.

pinguin 3

 

Skládání

První složení stolku mi trvalo asi čtvrt hodiny. Chybějící návod ve spojení s mojí neschopností způsobil, že jsem 10 min. prohlížela součástky a přemýšlela, co kam patří. Nakonec jsem se podívala na internetu, jak přesně vypadá složený stolek a pak už to šlo rychle. I tak jsem ale začala z špatného konce. Když to budete stavět tak, jak se to má, budete do minuty hotovi. Abych to vám všem, co jste na tom technicky špatně jako já, ulehčila, popíšu vám návod :)

  1. postavíš nohy

pinguin4

2. vezmeš tyčky a nasadíš nahoru na nohy tak, aby vyčuhující šroubky byly nahoře

piguin5

3. za šroubky zahákneš okraje desky s nápisem Pinguin

 

pinguin6

4. na připravený stolek už jen položíš panely tak, že je v každém rohu zacvakneš.

Rozměry

Rozměry složeného stolku potěší každého, kdo řeší nedostatek místa pro skladování nebo převážení. Stolek v pohodě strčíte dozadu do kufru auta nebo pod zadní sedačky, doma zas pro něho snadno najdete místo ve skříni, ve sklepě nebo třeba v úložném prostoru pod postelí. Super jsou ale i rozměry rozloženého stolku. Skvěle poslouží na hlavní jídlo nebo odpolední kávu a čaj pro 3-4 člennou rodinu, jen tedy s tím, že si budete muset odpustit "švédské stoly". Zároveň ale jeho menší rozměry umožňují postavený stolek při dešti schovat do předsíňky stanu (máme stan Pinguin Base camp). Menší rozměr ocení i chataři, jejichž chatka má malou terásku. Rozměry jsou ale víc než cokoli jiného otázkou vašich priorit – praktičnost malého stolku/pohodlí u velkého stolu, takže si to musíte posoudit sami.

pinguin 1

Materiál a konstrukce

Stolek je vyroben z hliníku. Váží 4,4 kg, což není mnoho a tak vám to opět usnadní přenášení složeného i rozloženého stolku. Unese až 30 kg zátěže, takže pro běžné kempovací nebo chatařské potřeby je plně dostačující. Jen si musíte pamatovat, že na něj vy ani vaše větší děti nesmíte sedat.

Konstrukce je pevná, stolek se na rovném podkladu nijak nekýve. Tím, že nemá dole nohy nijak propojené, by měl v pohodě ustát i mírně nerovný terén. Délka nohou ale není nastavovací, proto vám odpustí nerovnosti jen opravdu mírné. Našli jsme snad jen jedinou menší vadu konstrukce. Když chcete stolek přenést, musíte ho chytnout na stranách s nápisem. V opačném případě vám deska stolu zůstane v rukou.

Konstrukce umožňuje i další využití. Když dorazíte promočení do kempu a nemáte kam pověsit mokré věci, protože venku stále prší, na ponožky, boty a jiné menší věci můžete využít spojnice mezi nohami (viz foto).

pinguin2

Péče o stolek

V první řadě doporučuji při balení používat takový pomocný bílý obalový materiál z originálního balení. My ho totiž po rozbalení vyhodili a na stolku se pak po dalším rozbalení objevilo pár škrábanců, zřejmě jak panely desky drhly o sebe. Při zašpinění stačí stolek utřít vlhkou houbičkou a následně usušit suchou látkovou nebo papírovou utěrkou. Určitě se vám stane, že vám smítka nebo drobky budou propadat mezi panely a zachytí se na mezi nimi liště. Jednodušší než to vymetat koštětem nebo vyklepávat je sundat desku a lištu setřít. Při kempování bohatě postačí to udělat vždy po týdnu, zase tolik drobků tam nepadá. Pokud používáte stolek na zahradě po celou sezónu, pak bych určitě doporučila na něho položit desku nebo alespoň ubrus, ušetříte si tím starosti s čištěním.

Závěrečné hodnocení 95%

+

malé rozměry složeného stolku při zachování dostatečných rozměrů rozloženého stolku pro 3-4 člennou rodinu

pevná konstrukce

obal na stolek, který umožňuje pohodlné nošení přes rameno

nízká váha

pěkný vzhled

-

když chcete stolek přenést, musíte myslet na to, kde stolek chytit aby vám deska nezůstala v ruce

chybí instrukce k tomu, jak o stůl pečovat, na co si dát pozor, které přípravky nepoužívat atd. A před prvním skládáním by celkem pomohl i návod

pinguin7

 

Informace výrobce

Informace o produktu

Skládací stolek Pinguin Table S je vhodný nejen pro kempingové účely. Ocení ho jistě i nadšení zahrádkáři nebo majitelé verandy či terasy. Díky své pevné hliníkové konstrukci je stolek velmi stabilní a snadno omyvatelný.

Hlavní výhody skládacího stolu Pinguin Table S:

  • rozměry: 70 × 70 × 75 cm
  • konstrukce: 16 mm hliníková trubka, hliníkové panely
  • moderní matný povrch
  • nosnost: 30 kg
  • hmotnost 4,4 kg
  • sbalený rozměr 74 x 16 x 15 cm
  • barva: kov
  • materiál: hliník

Stolek můžete v současné době zakoupit ve slevě za 1.000,- Kč v e-shopu www.affekt.cz

Komentáře