Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Rozhovory

Rozhovory

Tato stránka patří profilům veganů, kteří rádi sportují, ať už rekreačně nebo výkonnostně. Nechte se inspirovat :)

Jiří Horníček, 32 let, ultramaratonec:"Snažím se vždy vejít do první poloviny výsledkové listiny."

S naběhanými 3689 km za rok 2018 se stal bezkonkurenčně nejlepším běžcem naší běžecké výzvy Běžíme pro zvířata. Pracuje v automobilovém průmyslu, baví ho běhání, turistika, focení a PC hry. Sám sebe charakterizuje jako horského běžce, skromně se vůbec nezmiňuje o vzdálenostech. Takže já musím dodat, že v jeho repertoáru najdete mimo jiné i 160 km dlouhé běhy v horách…
Datum publikování: 17.2.2019 | Kategorie: Rozhovory - Trénink
Jiří Horníček, 32 let, ultramaratonec:"Snažím se vždy vejít do první poloviny výsledkové listiny."

Bára Kožnarová: MS v Gran Sasso bude hodně silnej zážitek.

Báře je 23 let a je vedoucí juniorskou závodnicí letošního Sky racového seriálu Atex Sky race. Pokud nevíte, co je to sky race, je to závod v délce 25-35 km s minimálním počtem nastoupaných metrů 1300 m. Bára je 4 roky vegetariánkou, 2 roky vegankou a v Brně studuje veterinární medicínu. Kromě běhání ji baví kolo, inline brusle, v zimě běžky, vyzkoušela i bouldering a lezení. Kromě sportování pak ráda cestuje, chodí po horách a fotí.
Datum publikování: 21.7.2016 | Kategorie: Rozhovory - Trénink - Výživa
Bára Kožnarová: MS v Gran Sasso bude hodně silnej zážitek.

Anketa: maraton za 3.01, ženských 73 kliků nebo 180 kg na legpress

Nedávno se objevil na internetu článek, podle kterého není možné při veganské stravě možné kvalitně sportovat, člověk je mdlý, bez nálady, bez síly a celkově ochablý a vlastně úplně k ničemu. V komentářích bylo autorům doporučeno, ať se podívají na skvělé výsledky slavných veganských sportovců na což bylo odpovězeno, že v článku byla řeč o veganech z lidu.
Datum publikování: 4.3.2016 | Kategorie: Rozhovory
Anketa: maraton za 3.01, ženských 73 kliků nebo 180 kg na legpress

Radim Doležal: z dětství si pamatuji pohledy na transporty zvířat

S Radimem jsem se potkala na Jesenickém maratonu. 2 hodiny po doběhu už sedíme v hospodě v nedalekém kempu a během rozhovoru separujeme z jídla žampiony potažené plísní. Uvažovali jsme o reklamaci jídla, ale měli jsme po závodě takový hlad, že než by donesli jiné jídlo, asi bychom umřeli. Radimovi je 31 let, pracuje v oboru bezpečnosti a spolehlivosti a sport je jeho velkou vášní. Před 10 lety přestal jíst maso a poslední rok a půl je veganem.
Datum publikování: 6.9.2015 | Kategorie: Rozhovory
Radim Doležal: z dětství si pamatuji pohledy na transporty zvířat

Jano Kupec: i reduktariánství má smysl

S Janem Kupcem mám domluvenou schůzku v pražské kavárničce Veg Teg, kde dělají nejlepší wrapy na světě. Dlouhými vlasy s pár dready a bradkou mi vyděsil Nikolku k pláči, když ale pochopila, že to není čert, spokojeně usnula a tak jsme se mohli plně soustředit na rozhovor. Jano je aktivním hráčem squashe, v rozhovoru ale bude více dominovat téma veganství, protože Jano je spoluzakladatelem České veganské společnosti (ČVS) a v současné době se jí věnuje naplno i profesně. Veganem je 13 let.
Datum publikování: 6.7.2015 | Kategorie: Rozhovory - Výživa
Jano Kupec: i reduktariánství má smysl

Rozhovor - Terka Koutníková, vítězka bosého běhu kolem Mácháče

Letošní vítězka bosého běhu kolem Máchače Tereza Koutníková je z Liberce, je jí 19 let a den před naším rozhovorem odmaturovala úspěšně na Střední Uměleckoprůmyslové škole v Jablonci. V září nastupuje na fakultu Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni, obor Komiks a dětská ilustrace. Kromě kreslení a malování také ráda čte, vaří, poslouchá hudbu a běhá – a to je ten důvod, proč jsem jí oslovila s prosbou o rozhovor.
Datum publikování: 1.6.2015 | Kategorie: Rozhovory
Rozhovor - Terka Koutníková, vítězka bosého běhu kolem Mácháče

Pavel Houdek - 33 let - bojové sporty, instruktor sebeobrany - POZOR, VEGAN 14 let :)

Pavel Houdek je od 16 let vegetarián, před 14 lety se ve svých 19 letech stal veganem. Intenzivně se věnuje bojovým sportům, je instruktorem sebeobrany a pracuje v neziskové organizaci jako fundraiser.
Datum publikování: 3.3.2014 | Kategorie: Rozhovory
Pavel Houdek - 33 let - bojové sporty, instruktor sebeobrany - POZOR, VEGAN 14 let :)

Karolína Medová - 19 let - dogtrekking, canicross

Karolíně Medové z Českých Budějovic je 19 let. 7 let je vegetariánka, rok veganka. K veganství ji přivedly odborné praxe na střední veterinární škole. Letos skvěle nastartovala svoji druhou dogrekařskou sezónu. S časem 1 hod. 35 min. na 17 km skončila se svými dvěma psy na prvním místě. Kromě dogtrekkingu se pravidelně věnuje fitness s vlastní vahou, občas hraje volejbal, leze, jezdí na ferraty a letos má v plánu účast na osmi canicrossových závodech a ultramaratonských výzvách jako je B7 nebo Moravský ultramaraton.
Datum publikování: 27.2.2014 | Kategorie: Rozhovory
Karolína Medová - 19 let - dogtrekking, canicross

Anka Mazurová, 36 let - cross fit

Tento článek jste si museli rozkliknout už jen kvůli úvodní fotce. 36letá Anka Mazurová z Vranova nad Toplou na Slovensku se během dvou let vitariánství proměnila v úplně jinou bytost. 20 let je vegetariánka, 2 roky veganka, navíc z 98 procent vitariánka. Tzn., že jí zejména syrovou, nevařenou stravu. Pracuje ve fitku, má dvě děti, pravidelně sportuje a otužuje se.
Datum publikování: 11.12.2013 | Kategorie: Rozhovory
Anka Mazurová, 36 let - cross fit

Kačka Panská, in-line ultramaratonkyně - rozhovor

Umíte si představit 84 km na in-linech? 21 letá studentka VOŠ obchodní Kačka Panská ze Svinek u Tábora to dala za 4 hod. a 50 min. 8 let je vegetariánka a poslední rok a půl veganka. Kromě studia a ježdění se na statku rodičů stará o 31 ovcí, králíky, morčata, kočky, psa, kozu, andulky a krávy. Najde si ale čas i na focení, pečení, vaření, esoteriku, učení, historii, jazyky, výrobu bižuterie.. Je to prostě šílenec a další dokonalý příklad toho, že vegani nejsou „vyhublí bledí zombie“, ale lidé s energií na rozdávání.
Datum publikování: 29.10.2013 | Kategorie: Rozhovory
Kačka Panská, in-line ultramaratonkyně - rozhovor

Martin Koval - ultramaratonec - rozhovor

Se Scottem Jurkem má Martin společné tři věci: je vegan, běhá ultramaratony a běhá je dobře. Martinovi je 27 let a pracuje jako Accouting analyst. První ultramaraton si zaběhl před rokem a od té doby tvrdě trénuje. Letos na 85 km dlouhém závodě Beskidy ultra trail vybojoval 1. - 3. místo.
Datum publikování: 14.10.2013 | Kategorie: Rozhovory
Martin Koval - ultramaratonec - rozhovor

Patrik Gažo, 21 let - mtb freestyle - rozhovor

21letý poloprofesionální biker Patrik Gažo pochází z Malaciek na Slovensku, ale ve školním roce ho potkáte v Brně, kde studuje obor environmentalistika a sociologie. Veganem je 3 roky. Jako vegan, co nekouří, nechlastá a nebere drogy, je mezi bikery černá ovce. Jeho sebevědomí v tom, co dělá, však budí takový respekt, že lidé kolem něho si začínají uvědomovat širší souvislosti konzumace masa, mléka a vajec a někteří z nich svoji životosprávu podle toho upravují. K veganství ho vedly zejména etické důvody.
Datum publikování: 28.8.2013 | Kategorie: Rozhovory
Patrik Gažo, 21 let - mtb freestyle - rozhovor

Petr, 27 let - běh, jóga, slackline - rozhovor

Pro IT managera Petra je sport přirozenou součástí života a neumí si bez něj život představit. Přestože ho na závodech nepotkáte, za jeho tréninkový objem by se nemuseli stydět profíci. Nejbližším cílem je maratonská trať, následujícími cíli ultramaratony na tratích jako je Horská výzva nebo B7. K veganství se dostával postupně. Mléčné výrobky, maso, ani vejce neměl už rok.
Datum publikování: 23.8.2013 | Kategorie: Rozhovory
Petr, 27 let - běh, jóga, slackline - rozhovor