Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Prosincová výzva: běžíme pro Československý kastrační program

Prosincová výzva: běžíme pro Československý kastrační program

Datum publikování: 30.11.2018 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
V prosinci máte možnost běhat pro organizaci Československý kastrační program. Pomocí osvěty obyvatelstva a poskytováním azylu dospělým zvířatům se snaží předcházet nekontrolovatelnému množení psů a koček, které má na Slovensku za následek (mimo jiné) nehumánní usmrcování čerstvě narozených mláďat.
Prosincová výzva: běžíme pro Československý kastrační program

Přibližte prosím činnost organizace:

Československý kastračný program vznikol pre nesporne zlý stav túlavých zvierat v našej krajine. Slovensko už dlhodobo bojuje s problémom nekontrolovaného množeni nielen túlavých zvierat, ale aj psov a mačiek, ktorých majitelia sú nezodpovední a nedbajú na prevenciu nechcených gravidít. Na niektorých miestach Slovenska je situácia viac ako zlá – čerstvo narodené mačatá a šteňatá sú nehumánne usmrcované, prípadne ponechané svojmu osudu v nevyhovujúcich podmienkach. Tie, ktoré sa dožijú pohlavnej dospelosti, sa následne rozmnožujú a počty zvierat preto neustále rastú. Karanténne stanice a útulky nie sú schopné tomuto neprestávajúcemu prílevu zvierat čeliť kapacitne, ani finančne.

Riešenie tohto problému je dlhodobé . Veľa obcí spolupracuje s odchytovými službami. Bohužiaľ, táto radikálna forma nezlepší stav premnožených zvierat v budúcnosti. Je to len veľmi krátkodobé zníženie počtu psov a mačiek. Účinný spôsob spočíva na jednej strane v osvete obyvateľstva, aby zbytočne nemnožili svoje zvieratá a nechávali ich kastrovať. Druhou časťou sú plošné kastrácie vo vytipovaných lokalitách – v osadách.

 

Co považujete za dosavadní nejlepší výsledek?

Všetko, čo pomôže zachrániť aspoň jedno zviera.

 

Jaké projekty, plány nebo cíle jsou teď pro vás prioritní?

Stále zostáva prioritou kastračný program, plus budovanie útulku, pre možnosti zachrániť podstatne viac aj dospelých zvierat.

 

Jaký je hlavní zdroj příjmů?

příspěvky a 2% z daní

 

Na co byste využili naběhané peníze, pokud by se jednalo o částku 1000, 5000, 10000, 25000 nebo 50000?

Určitě na veterinu, na ní jde 90% přijmů.

Pokud máte zájem svým během Československý kastrační program podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva:běžíme pro zvířata tak, že k příslušnému příspěvku  napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíc prosinec.

2) Celý měsíc běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech.

3) Na konci měsíce napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.

4) Ode mně dostanete číslo účtu organizace Československý kastrační program a variabilní symbol. Organizaci pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).

5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Za 2018 budu na stránkách www.vegansport.cz vést běžecký žebříček a na konci roku budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

 

Více si o Československé kastračním programu můžete přečíst zde: www.cskp.eu nebo na jejich fb profilu

 Foto: www.cskp.eu

Komentáře