Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Prázdninová výzva: Běžíme pro Otevři oči

Prázdninová výzva: Běžíme pro Otevři oči

Datum publikování: 30.6.2020 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
V červenci a srpnu poběžíme pro organizaci, kterou všichni určitě dobře znáte. Organizuje totiž veřejně známé osvětové akce jako pouliční promítání nebo Světový den hospodářských zvířat: Otevři oči. V článku najdete odpovědi organizace na mé otázky, jaké činnosti považují za prioritní a jak by využili vyběhané peníze.
Prázdninová výzva: Běžíme pro Otevři oči

 Popište prosím činnost organizace.

V rámci Otevři oči se snažíme diskutovat se širokou veřejností o tom, zda jsou zvířata svobodné a cítící bytosti nebo jsou jen spotřebním zbožím. Naším cílem je tedy rozvířit diskuzi o problematickém vztahu člověka ke zvířatům. Snažíme se odkrývat souvislost mezi praktikami bezmezného využívání zvířat, jež se staly pevnou součástí naší společnosti, a našimi každodenními volbami. Jsme přesvědčeni, že každý z nás má možnost změny ve svých rukou.
Ačkoli se snažíme upozorňovat na utrpení zvířat ve všech oblastech lidské činnosti, nejvíce pozornosti věnujeme produkci živočišných produktů pro lidskou konzumaci, pro niž je zabíjena drtivá většina člověkem využívaných zvířat.
Zabýváme se též otázkou udržitelnosti dnešní živočišné produkce z hlediska důsledků pro životní prostředí a dostupnosti zdrojů na planetě. Jako alternativu nabízíme veganství či alespoň výraznou redukci živočišných produktů. Veganskou stravu bereme vážně, a proto mimo jiné zprostředkováváme informace o zásadách správné veganské či převážně rostlinné výživy.

Naše aktivity
·        Světový den hospodářských zvířat
·        Pouliční promítání
·        Veřejné ochutnávky
·        Veganské večeře
·        Účast na festivalech
·        Přednášková činnost
·        Nové materiály a zasílání materiálů
·        Podpora ostatních aktivistů
·        Web Soucitně.cz
·        Filmový festival Zvířata jsou taky lidi

Konkrétně popsané aktivity můžete najít v naší výroční zprávě: http://otevrioci.cz/otevri-oci-v-roce-2015

prase

 

Co považujete za dosavadní nejlepší výsledek?

Vydání a rozdistribuování 50.000 kusů brožurek "Veganství: soucitná volba"

Jaké projekty, plány a cíle jsou teď pro vás prioritní?

Aktuálně je pro nás největším projektem filmový festival Zvířata jsou taky lidi 2, který se bude konat na podzim v Praze.
Chystané filmy jsou tematicky různorodé, všechny ale studují vztah člověka ke zvířatům a životnímu prostředí, souvislosti se stravováním a zdravím, život zvířat v divoké přírodě i v lidském zajetí a cesty jak žít, abychom se nepodíleli na jejich utrpení.

Jaký je hlavní zdroj příjmů?

Dary.

Na co byste vynaložili vyběhané peníze, pokud by se jednalo o částku 1000, 5000, 10000, 25000 nebo 50000?

Peníze do 10 000,- Kč bychom použili na činnost organizace, především na další tisk materiálů, které posíláme po celé ČR ostatním aktivistům.
Částky 25 000 Kč,- či 50 000,- Kč bychom použily na naše akce či projekty - Filmový festival Zvířata jsou taky lidi, Veggie Parade, Světový den hospodářských zvířat.

 

Pokud máte zájem svým během Otevři oči podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva:běžíme pro zvířata tak, že k připnutému příspěvku napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíce červenec a srpen.

.

2) Celé prázdniny běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech.

3) Na konci výzvy napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.

4) Ode mně dostanete číslo účtu organizace Otevři oči a variabilní symbol. Organizaci Otevři oči pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).

5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Na konci roku budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

 

Více se o Otevři oči můžete dozvětět zde: www.otevrioci.cz

 

Foto: Otevři Oči

 

Komentáře