Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Orlické hory: Horský hotel Alba

Orlické hory: Horský hotel Alba

Datum publikování: 23.11.2015 | Kategorie: Cestování
Psát nebo nepsat o hotelu, který veganská jídla nemá v běžné nabídce? Přemýšlela jsem asi dvě minuty, než jsem se rozhodla, že ano. Jejich přístup k individuálním etickostravovacím potřebám byl totiž tak skvělý, že by byla škoda, aby se o něm vegani nedozvěděli.
Orlické hory: Horský hotel Alba

"Původní, nově rekonstruovanou  horskou chatu Albu (690 m.n.m.) naleznete v horní části malebné vesničky Deštné v Orlických.  Je položena v srdci Orlických hor, v údolí říčky Bělé, mezi hustými lesy, romantickými pastvinami a tajemnými horskými stezkami." Přesně tak popisuje umístění hotelu Alba majitelka na webových stránkáhc a přesně tak to je. Pokud místo navštívíte mimo hlavní sezónu, čeká na vás i ticho a klid. V sezónně už to zřejmě bude vypadat jinak, Deštné v Orlických horách je lyžařské středisko, v létě zas místem, odkud lze vyrázet na různé cyklovýlety nebo pěší tůry.  

alba1

Veganská strava

 Do hotelu jsme jeli na velkou rodinnou oslavu. V celé naší početné rodině jsme vegani pouze my, a tak bylo na nás, abychom si vyjednali výjimku. Protože nerada zatěžuji kuchyň svými požadavky, napsala jsem mailem tip na několik mega jednoduchých jídel typu brambory a osmahlé uzené tofu, čočka na kyselo nebo zeleninový salát s tofu balkánem. Nabídla jsem i, že si speciální suroviny přivezeme. Majitelka v e-mailech nezněla příliš sebejistě, psala, že s veganskou stravou nemají zkušenosti a že je to pro ně velká výzva. Pro jistotu jsem nám tedy přibalila do batohu tempeh, semínkové tyčky a další výživné potraviny, abychom nezemřeli hlady :) Nebyly vůbec potřeba. Byli jsme velmi mile překvapeni, protože jejich prvně uvařené veganské jídlo chutnalo mnohem lépe než spousta  jídel v mnohých veganských restauracích. Recepty a informace čerpali hlavně z Kuchařky ze Svatojánu.

Fotky jídel bohužel nemám, napsat recenzi mě napadlo až po návratu :(

Takhle vypadalo naše menu:

Pátek večer:

směs grilované nebo pečené zeleniny s uzeným tofu, výborně dochuceno, s rýží a zeleninovou oblohou, mrkvovoananasový kompot

Sobota:

Ráno - chleba, zelenina, ovoce, veganský sýr, miska kešu oříšků, plátky tofu

Večer: úplně boží čočkové karbanátky, brambory, omáčka z rozmixovaných bílých fazolí, zelenina

raut: čočkové karbanátky, zeleninový salát, ovocný salát, uzené tofu, pečivo, veganský sýr, olivy

Neděle ráno:

chleba, zelenina, ovoce, miska kešu oříšků, sójový jogurt, uzené tofu

Zázemí pro děti 

V hotelu jsem ocenila nejen veganskou stravu, ale i prostředí maximálně přizpůsobené dětem. Za poplatek lze zapůjčit dětské postýlky, v patře je možné využít hernu a v restauraci vysoké dětské židličky a skvěle vybavený dětský koutek ve kterém najdete vše, co jste kdy chtěli dětem koupit. Tabule s křídami, hrací stolky, panenky, knížky, skládačky, autíčka, skákací koník,... Dětí jsme měli 7 ve věku 1-4 roky a skoro jsme o nich nevěděli, jak se sami zabavili. Pokud budete chtít používat chůvičku, pokuste si zamluvit pokoj těsně nad restaurací, protože z vyšších pater do restaurace přes tlusté zdi neprojde signál.

alba 2 

Vybavení hotelu

Pokoje jsou jednoduše a stylově vybavené. Na pokoji najdete nový dřevěný nábytek - postele, noční stolky a skříně, a sprchový kout s WC. K dispozici má každý vlastní ručník a jednorázové šampony, které já osobně z eko důvodů nepoužívám a ráda přenechám dalším příchozím :) S kamarády, co bydlí na jiných pokojích se můžete během dne scházet na patře v herně, kde je prostor pro indoor volnočasové aktivity. Ve spodním patře najdete lyžárnu, kam lze v letním období ukládat kola nebo kočárky. K dispozici je i síť wi-fi. Připojení fungovalo spolehlivě a rychle. 

Ceník

Ceny se pohybují od 420,- Kč do 650,- Kč os./noc v závislosti na tom, v jaké roční období přijedete a zda budete chtít pouze snídani nebo i večeři. Ceník je k dispozici zde

Výlety

Deštné v Orlických horách leží přímo pod velkou Deštnou. Na vrchol se dostanete pěšky, na kole i na běžkách. Kromě toho můžete navštívit spoustu dalších zajímavých míst. V létě na vás čeká spousta cyklotras, v zimě zas upravené běžkařské nebo sjezdové tratě. Tipy na výlety a sportovní vyžití najdete pěkně zpracované zde.  

Veškeré dotazy ráda zodpovím a budu ráda, pokud do komentářů napíšete své tipy na jiná horská ubytovací zařízení, kde vám vyšli vstříc :)

Pokud uvažujete o dovče v Orlických horách, určitě mrkněte na stránky hotelu nebo jejich facebook

Horám, hotelům a veganství zdar!

Foto: www.albahotel.cz

 

Fotogalerie

Původní zrekontruovaný  hotel Alba je postaven v obci Deštné v orlických horách., Autor: www.albahotel.cz
Součástí restaurace je i perfektně vybavený dětský koutek., Autor: www.albahotel.cz
Na pokoji najdete i sprchu s WC., Autor: www.albahotel.cz
Pokud si předem nahlásíte veganskou stravu, nemusíte se bát, že byste během pobytu umírali hlady :, Autor: www.albahotel.cz

Komentáře