Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Dubnová výzva: Běžíme pro Svobodu zvířat

Dubnová výzva: Běžíme pro Svobodu zvířat

Datum publikování: 31.3.2019 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Vdubnu poběžíme pro Svobodu zvířat. V článku se dozvíte, jakým projektům se v současnosti věnuje, které považuje za prioritní, jak by naběhané peníze využila a jak se do výzvy zapojit!
Dubnová výzva: Běžíme pro Svobodu zvířat


Aktivity organizace Svoboda zvířat:


Vedeme několik cílených kampaní, v současné době se převážná většina našich aktivit soustředí na kampaň Proti srsti. Jejím cílem je prosazení zákazu chovu a zabíjení zvířat pouze pro jejich kožešinu, tzv. kožešinových zvířat (norci, lišky) v ČR a informování veřejnosti o této problematice, stejně jako o dopadech tohoto průmyslu na životní prostředí a lidské zdraví.
V rámci mezinárodní spolupráce jsme členem Fur Free Alliance (FFA, Aliance za módu bez kožešin) a v ČR koordinujeme mezinárodní certifikační program Obchod bez kožešin, který sdružuje výrobce, obchodníky a návrháře, kteří se zavázali, že ve svých obchodech nebudou prodávat žádné produkty obsahující pravou kožešinu.

Naše další kampaně:
Každoročně je na celém světě použito pro pokusy nejméně 115 milionů zvířat. Tyto pokusy jsou nejen velmi kruté pro zvířata, ale i značně nebezpečné pro lidi. Z těchto důvodů se stavíme proti všem typům pokusů na zvířatech. V rámci kampaně Za nahrazení pokusů na zvířatech vedeme tři samostatné projekty:
Oběti krásy - proti testování kosmetiky a prostředků pro domácnost na zvířatech
Humánní vzdělávání - za nahrazení pokusů na zvířatech ve vzdělávání
Nejbližší příbuzní - za zákaz pokusů na primátech v EU
Na projektech spolupracujeme s Evropskou koalicí za ukončení pokusů na zvířatech (ECEAE) a s InterNICHE (Mezinárodní sítí pro humánní vzdělávání).
Cirkusy bez zvířat - cílem je upozornit na současný stav, kdy je možné v českých cirkusech chovat a používat volně žijící ("divoká") zvířata, která mnohdy žijí ve špatných a nedůstojných podmínkách, jsou nucena podstupovat drezuru, která deformuje jejich přirozené chování a při které může docházet k jejich týrání, a v neposlední řadě jsou vystavena opakovaným transportům.
Dále vedeme hodiny ekologické výchovy, kde je naší snahou oslovit děti a mládež v zájmu o ochranu zvířat. Cílem programů není jen zprostředkování informací, ale i změna způsobu uvažování a cítění do budoucna.
Sekce na ochranu koček - jejím cílem je zlepšit humánní přístup k opuštěným zvířatům, v tomto případě zejm. ke kočkám.

svoboda zvířat

Co považujete za dosavadní nejlepší výsledek?


Největším úspěchem, kterého si v oblasti ochrany zvířat vážíme, je posun veřejnosti ve vnímání zvířat jako cítících bytostí, a ne pouhých věcí.
Dosavadní úspěchy:
prosadili jsme zákaz testování kosmetiky a jejich složek na zvířatech
aktivní kampaní napomohli zákazu obchodování s výrobky z tuleňů v EU
aktivně se zasadili o prosazení zákazu dovozu a prodeje psích a kočičích kožešin v EU, a další.

Jaké projekty, plány nebo cíle jsou teď pro vás prioritní?


V současné době pracujeme především na prosazení návrhu změny zákona o ochraně zvířat proti týrání, který navrhuje zcela zakázat chov tzv. kožešinových zvířat v ČR. Novela zákona je konečně v legislativním procesu a pod tento návrh změny zákona se již podepsalo 50 členů Poslanecké sněmovny, napříč poslaneckým spektrem, včetně premiéra a dvou ministrů.

V listopadu 2016, v rámci Světového dne bez kožešin jsme spustili novou kampaň Ve své kůži, jejímž cílem je podpořit tuto novelu.
Pokud máte zájem se zapojit, je to naprosto jednoduché! Vyfoťte se s hashtagem #vesvekuzi, který napíšete kamkoli na své tělo, a fotku s tímto hashtagem sdílejte na svém profilu na některé ze sociálních sítí. Při vkládání fotky prosím nezapomeňte zmínit náš profil nebo označit naši stránku Svoboda zvířat. Změňte prosím také nastavení příspěvků na "Veřejný", abychom naše poselství dostali opravdu všem!

Pokud na sociální síti registrování nejste, a i přesto se chcete zapojit, pošlete nám fotku s hashtagem na e-mail info@svobodazvirat.cz a my ji nasdílíme na našich facebookových stránkách.

Vaše pomoc je klíčová!

Jaký je hlavní zdroj příjmů?


Činnost organizace je financována převážně z darů a příspěvků.
Zbytek získáváme z prodeje propagačních předmětů a z organizování benefičních akcí. Svoboda zvířat nepřijímá peníze od firem, které profitují z využívání zvířat.

Na co byste využili naběhané peníze, pokud by se jednalo o částku 1000, 5000, 10000, 25000 nebo 50000?

Naběhané peníze bychom vynaložili na tisk informačních letáčků, samolepek, plakátů, atp.
Částky vyšší bychom využili na propagaci kampaně Ve své kůži, která v těchto měsících vrcholí a naší snahou je dostat tuto problematiku mezi co nejširší veřejnost.

 

Pokud máte zájem svým během Svobodu zvířat podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva: běžíme pro zvířata tak, že k připnutému příspěvku napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíc duben.

2) Celý měsíc běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech. Nově si letos započítávejte nejen běžecké, ale  i běžkařské a turistické kilometry.

3) Na konci měsíce napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.

4) Ode mě dostanete číslo účtu organizace Svoboda zvířat a variabilní symbol. Organizaci pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).

5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Na stránkách www.vegansport.cz vedu běžecký žebříček a na konci roku 2018 budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

Více se o organizaci Svoboda zvířat můžete dočíst zde.

 

Komentáře