Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Domácí kosmetika: tuhý deodorant

Domácí kosmetika: tuhý deodorant

Datum publikování: 22.4.2015 | Kategorie: Kosmetika
Při výrobě domácího deodorantu jsme se nechali inspirovat výbornou facebookovou stránkou Návody na domácí vegan kosmetiku, která už bohužel neexistuje. A protože by byla škoda, aby spolu s ní zmizel ze světa i tento super návod, přinášíme vám ho v originálním znění.
Domácí kosmetika: tuhý deodorant

Výroba tohoto deodorantu vám zabere asi 10 min., což je méně, než kdybyste si pro něho museli jít do drogerie. Pak si připočtěte ještě pár hodin na tuhnutí. Cena 30 ml deodorantu je asi 15,- Kč. A co je na tom nejlepší, opravdu to funguje, je to celé bez chemie a máte na milion procent jistotu, že produkt nebyl testován na zvířatech :)

Potřebujete (30 ml): 1 lžíce bambuckého másla, necelá 1 lžíce kokosového oleje, 1 lžíce jedlé sody, necelá 1 lžíce kukuřičného škrobu, pár kapek esenciálního oleje dle výběru (já použila svoji oblíbenou divokou třešeň).

Návod: Máslo a olej necháme ve vodní lázni rozpustit - nesmí se vařit, takže jakmile se směs rozpustí, vypněte oheň. Postupně vmíchejte škrob, sodu a olej a míchejte do zhoustnutí. Přelijte do kelímku a nechte zatuhnout, k tuhnutí ani uchovávání nepotřebujete ledničku :)

Pozn.: Bambucké máslo jsem objednávala zde.

Komentáře