Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Březnová výzva: Běžíme pro Českou veganskou společnost

Březnová výzva: Běžíme pro Českou veganskou společnost

Datum publikování: 29.2.2020 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
V březnu opět můžete běžet pro Českou Veganskou společnost a přispět tím pár drobnými na jejich činnost! O České veganské společnosti a o tom, jak se do výzvy zapojit, se dočtete v článku.
Březnová výzva: Běžíme pro Českou veganskou společnost

Aktivity ČVS

Cílem České veganské společnosti je zlepšovat a usnadňovat život lidem, kteří z různých důvodů chtějí snížit svoji spotřebu živočišných produktů nebo je úplně vyloučit. Vydáváme tedy informační materiály o správné veganské výživě a usilujeme o jejich distribuci nejen mezi širokou veřejnost, ale také mezi lékaře a další odborníky. Odpovídáme také na nejrůznější individuální dotazy od široké veřejnosti ohledně veganské stravy a snažíme se tak konkrétním jedincům pomáhat s jejich problémy. Díky našemu vědeckému týmu vydáváme stanoviska k zavádějícím článkům v médiích a snažíme se tak bourat neopodstatněné předsudky o veganství pomocí doložených odborných studií. Snažíme se komunikovat s institucemi, lékaři i novináři.

Také připravujeme projekt Vegucation, jehož cílem je vyvinout a odstartovat výuku veganského vaření v rámci odborného vzdělávání v oblasti gastronomie. To by mělo mít za následek další usnadnění života veganů a časem i usilování o veganské možnosti ve školních jídelnách a tedy tlak na změnu tzv. spotřebního koše.

Díky nedávno spuštěnému e-shopu navíc distribuujeme kvalitní doplňky stravy tak, aby byly dostupné (nejen) všem veganům za přijatelné ceny.

Co považujete za dosavadní nejlepší výsledek?

Spuštění implementace projektu Vegucation pro ČR a vydání brožury Průvodce veganstvím.

Jaké projekty, plány nebo cíle jsou teď pro vás prioritní?

Nejaktuálnější konkrétní cíl je finalizace projektu Vegucation. Chceme také nadále co nejvíce vzdělávat a poskytovat informace nejenom široké veřejnosti, ale také lidem a institucím z různých oblastí života jako je zdravotnictví, školství, gastronomie, potravinářství, oděvní nebo kosmetický průmysl apod.

Jaký je hlavní zdroj příjmů?

Hlavním zdrojem našich příjmů jsou členské a dobrovolné příspěvky.

Na co byste využili naběhané peníze, pokud by se jednalo o částku 1000, 5000, 10000, 25000 nebo 50000?

Částku do 10 000,- bychom investovali do tisku většího množství brožurek Průvodce veganstvím a Veganská strava pro děti a těhotné a kojící ženy. Snažili bychom se pak o jejich systematickou distribuci mezi české praktické lékaře. Částku 25 000,- nebo 50 000,- bychom investovali do tisku učebnic Vegucation pro profesionální kuchaře a do marketingové podpory tohoto projektu.

 

Pokud máte zájem svým během ČVS podpořit, zde máte návod jak:

1) přihlaste se ke skupině na facebooku Běžecká výzva: běžíme pro zvířata tak, že k připnutému příspěvku napíšete do komentáře své jméno, rok narození a očekávaný počet naběhaných kilometrů za měsíc březen.

2) Celý měsíc běhejte a zapisujte si počet naběhaných kilometrů v tréninku i závodech. Nově si letos započítávejte nejen běžecké, ale  i běžkařské a turistické kilometry.

3) Na konci měsíce napište ke svému komentáři "odběháno a opravdový počet uběhnutých kilometrů " např: odběháno 50 km.

4) Ode mě dostanete číslo účtu organizace ČVS a variabilní symbol. Organizaci pošlete částku odpovídající počtu naběhaných kilometrů (1 km - 1 kč).

5) V každém měsíci poběžíme pro jinou organizaci, vždy se ale přihlásíte pouze do té výzvy, která vám bude dávat smysl. Na stránkách www.vegansport.cz vedu běžecký žebříček a na konci roku 2020 budou první tři muži i ženy obdarováni drobnými dary ode mě i obdarovaných organizací (trička, placky, samolepky,kuchařky,volný vstup na akce...)

Více se o organizaci Česká veganská společnost můžete dočíst zde.

 

Komentáře