Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články > Výzva: Běžíme pro zvířata

Výzva: Běžíme pro zvířata

Datum publikování: 12.6.2016 | Kategorie: Trénink
Mám tu výzvu pro všechny, kteří cítí potřebu podpořit organizace bojující za práva zvířat, ale zároveň se potácí v dilematech kolik a komu přispívat, aby to mělo nějaký smysl. Přispět hodně penězi není ve vašich možnostech a přispět malou částkou vám připadá trapné. Přijde vám nefér podpořit Obraz, ale nepodpořit jiné organizace, o kterých víte, že odvádějí taky skvělou práci. A přesně pro vás je tu nová výzva!!!
Výzva: Běžíme pro zvířata

Kolik bude činit váš příspěvek neurčujete vy, ale vaše kondice a komu to bude, určím za vás já, vy se jen rozhodnete, zda ano nebo ne. Super je to v tom, že i když přispějete malou částkou, když nás bude hodně, organizace dostane na konci měsíce slušný balík peněz, který ji v další činnosti velmi podpoří.

run vegan run jpg

A v čem to spočívá?

Na začátku každého kalendářního měsíce (počínaje červencem) vyhlásím organizaci, pro kterou se daný měsíc poběží. Dostanete přesné informace o tom, čemu se organizace věnuje, jak dlouho funguje, jaké má výsledky, jaké projekty považuje za prioritní a jak by využila věnované kilometry.

Pokud vám bude dávat smysl podpořit zrovna tuto organizaci, do výzvy se přihlásíte následovně:

do komentáře připnutého příspěvku příslušné facebookové události (odkaz na aktuální událost naleznete vždy zde) uvedete své celé jméno, rok narození a očekávaný počet kilometrů. V průběhu měsíce si budete zapisovat počet uběhnutých kilometrů v tréninku i na závodech a na konci měsíce ke svému komentáři napíšete, kolik jste opravdu naběhali. Ode mě obdržíte číslo účtu a variabilní symbol a zašlete organizaci tolik korun, kolik jste uběhli kilometrů. Počet naběhaných kilometrů budu evidovat na stránkách, aby bylo vidět, že akce má smysl a třeba motivovala další k tomu, aby se připojili :) Kromě toho povedu zde na stránkách  žebříček a nejlepší tři běžci roku 2016 obdrží na konci roku pozornosti ode mě i od obdarovaných organizací :)

Hlavní smysl je jasný, ale co to ještě může přinést vám:

  • každý kilometr vám začne dávat větší smysl a tak se vám poběží lépe

  • konečně se dokopete k tomu začít vést tréninkový deník
  • výzva vám zvýší motivaci do výběhu

  • možná pořád hledáte důvod, proč začít běhat
  • nemusíte se přizpůsobovoat termínu žádného charitativního běhu, běháte si jen podle sebe a navíc 100% částky jde dané organizaci, s celou výzvou totiž nejsou spojené žádné větší náklady

  • vyřeší se dilema, kolik a komu přispívat

  • ráda bych pak pro nás zorganizovala na podzim i nějaký běžecký víkend na horách, ale nic raději neslibuji, zatím :)

Doufám, že se vás do výzvy zapojí co nejvíce a začnete se pomaliku rozběhávat, abychom to už v červenci mohli rozjet naplno :) V posledním červnovém týdnu očekávejte představení první organizace:)

Mějte se skvěle a za zvířata děkuji všem, co se zúčastní!

 

 

Autoři obrázků:

titulní: vendyatelier.cz

v textu: Tereza Koutníková

Komentáře