Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Články

Články

Únorová výzva: Běžíme pro Českou veganskou společnost

Letos opět můžete běžet pro Českou Veganskou společnost a přispět tím pár drobnými na jejich činnost! O České veganské společnosti a o tom, jak se do výzvy zapojit, se dočtete v článku.
Datum publikování: 4.2.2018 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Únorová výzva: Běžíme pro Českou veganskou společnost

Lednová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Pokračujeme i v Novém roce!! V lednu se poběží pro organizaci Kolektiv pro zvířata. Více informací o aktivitách organizace a o tom, jak se do výzvy zapojit, se dozvíte v článku.
Datum publikování: 31.12.2017 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Lednová výzva: Běžíme pro Kolektiv pro zvířata

Prosincová výzva: běžíme pro Československý kastrační program

V prosinci máte možnost běhat pro organizaci Československý kastrační program. Pomocí osvěty obyvatelstva a poskytováním azylu dospělým zvířatům se snaží předcházet nekontrolovatelnému množení psů a koček, které má na Slovensku za následek (mimo jiné) nehumánní usmrcování čerstvě narozených mláďat.
Datum publikování: 30.11.2017 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Prosincová výzva: běžíme pro Československý kastrační program

Listopadová výzva: Běžíme pro Otevři oči

V listopadu poběžíme pro organizaci, kterou všichni určitě dobře znáte. Organizuje totiž veřejně známé osvětové akce jako veggie parade, pouliční promítání nebo Světový den hospodářských zvířat: Otevři oči. V článku najdete odpovědi organizace na mé otázky, jaké činnosti považují za prioritní a jak by využili vyběhané peníze.
Datum publikování: 1.11.2017 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Listopadová výzva: Běžíme pro Otevři oči

Říjnová výzva: běžíme pro OBRAZ

A je to tu:) Říjnové kilometry spousty běžců budou patřit právě organizaci OBRAZ. Zúčastnit se může kdokoli, pravidla jsou velmi jednoduchá a nevyžadují po vás víc než se přihlásit, běhat, počítat kilometry a kilometry pak věnovat OBRAZu. V dnešním článku se dozvíte něco o aktivitách organizace OBRAZ a jak by vyběhané peníze využila.
Datum publikování: 1.10.2017 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Říjnová výzva: běžíme pro OBRAZ

Zářijová výzva: Běžíme pro Svobodu zvířat

V září poběžíme pro Svobodu zvířat. V článku se dozvíte, jakým projektům se v současnosti věnuje, které považuje za prioritní, jak by naběhané peníze využila a jak se do výzvy zapojit!
Datum publikování: 31.8.2017 | Kategorie: Běžíme pro zvířata
Zářijová výzva: Běžíme pro Svobodu zvířat

Test: High Point Breeze Lady Jacket

Jak se moje běhy postupně prodlužovaly a prodlužovaly a stěhovaly se z asfaltových rovinek do vyšších poloh, začala jsem řešit, jak sebou tahat vrstvy oblečení, které budu potřebovat jen na určitou část trasy. Trička nejsou problém, vejdou se i do ledvinky, horší to bylo s bundou.
Datum publikování: 5.6.2017 | Kategorie: Testy, recenze
Test: High Point Breeze Lady Jacket

"Citový život zvířat" - kniha, která otevírá oči

Ukázka a obsah nejnovější knihy od Petere Wohllebena, který umí poutavě propojit nejnovější vědecké poznatky s příběhy a vlastními prožitky a zprostředkovat nám netušené věci, které se odehrávají v hlavách zvířat...
Datum publikování: 29.5.2017 | Kategorie: Testy, recenze
"Citový život zvířat" - kniha, která otevírá oči

Vegan v Peci pod Sněžkou

Jak moc se vybavit jídlem pokud míříte do Pece pod Sěžkou, se dočtete v dnešním článku.
Datum publikování: 30.3.2017 | Kategorie: Cestování
Vegan v Peci pod Sněžkou

Rostoucí trend minulého roku - to je veganství

Možná to někoho překvapí, možná taky ne. Veganství se za poslední rok docela dost rozmohlo.
Datum publikování: 19.2.2017 | Kategorie: Výživa
Rostoucí trend minulého roku - to je veganství

Test: Lezečky Ocún

Lezečky ze syntetické kůže českého výrobce. To jsem přesně hledala! Kdo máte problém sehnat kvalitní syntetické lezečky, dejte na Ocún Ozone!
Datum publikování: 13.1.2017 | Kategorie: Testy, recenze
Test: Lezečky Ocún

Test: funkční tričko Scutum wear

Dostalo se mi od firmy HGH do rukou na testování funkční tričko české firmy Scutum wear, které má dvě pro mě zásadní vlastnosti. Je šité v Čechách a neobsahuje žádné živočišné materiály. Funkční prádlo firmy Scutum wear je vyvinuto do armádních podmínek a tak jsem byla moc zvědavá, jak obstojí u „obyčejného" běhání.
Datum publikování: 6.11.2016 | Kategorie: Testy, recenze
Test: funkční tričko Scutum wear

Test: Kempingový stolek Pinguin Table S

Letošní dovolenou jsme si užili i díky kempingovému stolku, který nám pro testování poskytl e-shop www.affekt.cz. Jak test dopadl, se dozvíte v článku.
Datum publikování: 14.8.2016 | Kategorie: Cestování - Testy, recenze
Test: Kempingový stolek Pinguin Table S

Bára Kožnarová: MS v Gran Sasso bude hodně silnej zážitek.

Báře je 23 let a je vedoucí juniorskou závodnicí letošního Sky racového seriálu Atex Sky race. Pokud nevíte, co je to sky race, je to závod v délce 25-35 km s minimálním počtem nastoupaných metrů 1300 m. Bára je 4 roky vegetariánkou, 2 roky vegankou a v Brně studuje veterinární medicínu. Kromě běhání ji baví kolo, inline brusle, v zimě běžky, vyzkoušela i bouldering a lezení. Kromě sportování pak ráda cestuje, chodí po horách a fotí.
Datum publikování: 21.7.2016 | Kategorie: Rozhovory - Trénink - Výživa
Bára Kožnarová: MS v Gran Sasso bude hodně silnej zážitek.

Výzva: Běžíme pro zvířata

Mám tu výzvu pro všechny, kteří cítí potřebu podpořit organizace bojující za práva zvířat, ale zároveň se potácí v dilematech kolik a komu přispívat, aby to mělo nějaký smysl. Přispět hodně penězi není ve vašich možnostech a přispět malou částkou vám připadá trapné. Přijde vám nefér podpořit Obraz, ale nepodpořit jiné organizace, o kterých víte, že odvádějí taky skvělou práci. A přesně pro vás je tu nová výzva!!!
Datum publikování: 12.6.2016 | Kategorie: Trénink
Výzva: Běžíme pro zvířata

Recenze:Kašparova chata na Adamu

A je tu další recenze na veganskou stravu v neveganském ubytovacím zařízení v Orlických Horách. Až na jedno nedorozumění bylo opět všechno super :)
Datum publikování: 7.6.2016 | Kategorie: Cestování
Recenze:Kašparova chata na Adamu

Anketa: maraton za 3.01, ženských 73 kliků nebo 180 kg na legpress

Nedávno se objevil na internetu článek, podle kterého není možné při veganské stravě možné kvalitně sportovat, člověk je mdlý, bez nálady, bez síly a celkově ochablý a vlastně úplně k ničemu. V komentářích bylo autorům doporučeno, ať se podívají na skvělé výsledky slavných veganských sportovců na což bylo odpovězeno, že v článku byla řeč o veganech z lidu.
Datum publikování: 4.3.2016 | Kategorie: Rozhovory
Anketa: maraton za 3.01, ženských 73 kliků nebo 180 kg na legpress

Vápník ve stravě

O vápníku panuje mnoho mýtů a to jak na straně veganů, tak na straně neveganů. Pravda je, že vegani mohou bez problémů dostatek vápníku příjmout, ale tak jednoduché, aby si k tomu nemuseli vůbec nic zjišťovat, to zase není. A proto tu mám pro vás tenhle článek :)
Datum publikování: 7.2.2016 | Kategorie: Výživa
Vápník ve stravě

Železo ve veganské stravě

Železo je dalším minerálem, jehož nedostatkem nás okolí často straší. Naštěstí strašení vyplývá spíše z neznalosti. Pestře se stravující vegan, který ve stravě konzumuje zároveň dostatek vitamínu C, se nemusí nedostatku železa vůbec obávat. Pozor by si měli dát jen lidi se zvýšenou potřeba železa (např. těhotné ženy).
Datum publikování: 6.12.2015 | Kategorie: Výživa
Železo ve veganské stravě

Orlické hory: Horský hotel Alba

Psát nebo nepsat o hotelu, který veganská jídla nemá v běžné nabídce? Přemýšlela jsem asi dvě minuty, než jsem se rozhodla, že ano. Jejich přístup k individuálním etickostravovacím potřebám byl totiž tak skvělý, že by byla škoda, aby se o něm vegani nedozvěděli.
Datum publikování: 23.11.2015 | Kategorie: Cestování
Orlické hory: Horský hotel Alba