Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Blog > Veronika

Veronika

Datum publikování: 6.5.2015 | Kategorie: O nás
V květnu roku 2013, v mých 22 letech, jsem z jídelníčku vyřadila veškeré živočišné produkty. A musím říct, že to bylo mé nejlepší rozhodnutí v životě, za kterým si pevně stojím, a které mi přineslo mnoho radosti, nových chutí a skvělých přátel.
Veronika

S Verčou jsme začínaly. Jenže pak se rozdělily s tím, že bude užitečnější, když každá bude dělat, co jí baví. A tak já píšu a prodávám a Verča vaří a vaří (catering u tří fazolek) a spolu píšem knížky. Protože je ale její osoba dost neodtržitelně s vegansportem spojena, nechávám tu pár slov, které kdysi o sobě napsala :)

 

 Během života jsem na sobě poznávala, jak blízký vztak ke všem živým tvorům mám. Od mala jsem odmítala konzumovat maso, a tak mi mamka připravovala zeleninu dušenou na másle s brambory. Králíka jsem místo na talíři viděla raději běham volně po trávě, a slepičky,  jak se vesele válí v popelu na zahradě a nastavují tvář slunci.

kvávík

S veganstívm jsem se setkala poprvé až v Praze, kam mne zavála pracovní příležitost. Navštěvovaa jsem s údivem restaurace a obchody, kde se dala sehnat quinoa, silken tofu, seitan a další potraviny, jejichž názvy jsem mnohdy ani vyslovit neuměla. Velice na mne působili návštěvníci takovýchto obchodů  - usměvaví a vitální lidé. Začala jsem tedy zjišťovat, číst, ptát se ... a ze dne na dne bylo jasno. Přejít z normální stravy na veganskou pro mě nebylo ničím složitým. Jak jsem již říkala, maso jsem nikdy moc nekonzumovala, ovšem mléčné výrobky ano. Nedocházelo mi, jakou spojitost se zvířecím utrpením to má. Můj „přerod“ trval jenom pár dní. Shodou náhod jsem se pak seznámila s Kačkou, která žije ve stejném městě jako já (obě pocházíme z České Třebové) a je vegankou stejně dlouho. Osudové setkání. Padly jsme si do oka. V začátcích bylo skvělé mít vedle sebe člověka, který vše prožívá stejně.

 

 

a na pozdim nám vyšla kniha s názvem Místo vejce banán: veganská nejen kuchařka.

 

Fotogalerie

králíčci
číča

Komentáře