Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Blog > Těhotenství je úspěšně za námi :)

Těhotenství je úspěšně za námi :)

Datum publikování: 23.4.2014 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
23.04.2014 16:32Naše vegansporťačka Nikola se narodila 12.4.2014, 11 dní před stanoveným termínem, ale s naprosto normální výškou i váhou, měřila 49 cm, vážila 3370 g. Pro špatnou polohu a zároveň odtok vody se dostala ven císařským řezem. A tak vám dlužím článek o tom, jak proběhl třetí trimestr z hlediska mé životosprávy.
Těhotenství je úspěšně za námi :)

Strava

Zde bych se opakovala, dodržovala jsem jídelníček z druhého trimestru. Ke konci jsem měla problém s dostatečným příjmem bílkovin z důvodu scvrklého žaludku. Už jsem trochu zkušenější než v prvním trimestru a tak jsem nedostatek bílkovin neřešila vejcem, ale hrachovým proteinem.

Zdravotní potíže

Bolest zubu – pomohl extrakt z grepových jader, za dva dny byla bolest pryč

Pálení žáhy – hlavně v noci, pomáhalo jen jíst po hodně malých porcích, což se mi moc nedařilo. Takže mě čekaly noci, které jsem dokázala probdít a pronadávat až do rána.

Oteklé nohy – Tady taky nic nepomáhalo, trpěla jsem tím poslední dva týdny. Prostě běžná těhotenská obtíž.

Ucpaný nos – zkoušela jsem všechno možné, nezabral ani postup z druhého trimestru. Jednalo se taky o poslední dva týdny, takže zřejmě důsledek zavodněnosti. Od porodu už se mi dýchá krásně.

těhotenství3-2

Pohyb

Procházky, výlety, od 36. týdne jsem měla nakázaný klid, takže mé vycházky se omezily na desetiminutové venčení psa.

To jen tak ve stručnosti, ono opravdu nebylo moc o čem psát (a hlavně pro mě je velký úspěch během mateřských povinností v šestinedělí sepsat aspoň něco takového :) ). Ale nebojte, přijdou zajímavější články, a to o tréninku na půlmaraton po císařském řezu a o hubnutí po porodu, nabrala jsem za celé těhotenství 18 kg, po porodu mi zůstalo 12 kg nahoře.

Fotogalerie

Banánová party přesně týden před porodem.
Těhotenství je úspěšně za námi :)
Nikolka se narodila 12.4.2014.

Komentáře