Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Blog > Strava

Strava

Co ta naše Jója jí. Veganský jídelníček 15ti měsíčního dítěte.

Tak i já jsem se rozhodla sepsat, co to naše mláďátko baští. Pojďme se na to spolu mrknout.
Datum publikování: 17.6.2018 | Kategorie: Strava
Co ta naše Jója jí. Veganský jídelníček 15ti měsíčního dítěte.

Šestinedělí po císařském řezu: rekonvalescence, strava, sport

Šestinedělí je úspěšně za námi, tak přicházím s krátkým reportem.
Datum publikování: 16.4.2019 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
Šestinedělí po císařském řezu: rekonvalescence, strava, sport

Mé druhé veganské těhotenství: druhý trimestr

Druhá třetina devítiměsíčního ultramaratonu je za mnou. Byla divoká, skvělá a úplně jiná než začátek. Zatímco první tři měsíce jsem byla tématem těhotenství pohlcená, řešila nevolnosti, únavu, slabosti a porod, druhý trimestr byl plný akcí, aktivit, sportu, práce, cestování, výletů. Nevolnosti zmizely a jediné, co mi připomínalo, že jsem v jiném stavu, byl pohled do zrcadla a pohyby mimina.
Datum publikování: 3.12.2018 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
Mé druhé veganské těhotenství: druhý trimestr

Moje první stovka: LUM 107 km/3450 m; 3. místo

O mé první stovce se bude psát těžko. Moje články z prvního půlmaratonu, maratonu nebo ultra byly postavené na překonávání krizí, boji s odřeninami, otlačeninami a puchýři.. O čem ale psát, když se během celých 17 a půl hodin nic dramatického nestalo..
Datum publikování: 6.7.2018 | Kategorie: Report - Strava - Trénink
Moje první stovka: LUM 107 km/3450 m; 3. místo

Doplňky stravy vegan běhny

Jsem zastánce kvalitních čerstvých, průmyslově nezpracovaných potravin. Zároveň ale nelpím na dogmatech (kromě těch etických) a tak v mém jídelníčku najdete i junk food kousky nebo pár doplňků stravy. Doplňky ale kromě tabletek Veg1 neberu pravidelně, pouze dle potřeby.
Datum publikování: 26.3.2018 | Kategorie: Strava
Doplňky stravy vegan běhny

Můj druhý maraton

Na start svého druhého maratonu se stavím nevyspalá, nevyčůraná a po měsíčním vypadnutí z tréninku. Jak to nakonec dopadlo, se dočtete v článku..
Datum publikování: 14.5.2017 | Kategorie: Report - Strava - Trénink
Můj druhý maraton

Týdenní veganský jídelníček

Článek pro všechny, kteří hledají inspiraci na fungující veganský jídelníček.
Datum publikování: 24.1.2017 | Kategorie: Strava
Týdenní veganský jídelníček

Můj první maraton

Můj první maraton, Pražský Volkswagen Maraton 2016, je za mnou. Pokud vás zajímá, jak to dopadlo od příprav až po finiš, čtěte dál :)
Datum publikování: 10.5.2016 | Kategorie: Report - Strava - Trénink
Můj první maraton

Trénink na maraton s cílem doběhnout; 3. část

Trénink se přehoupl do své druhé poloviny a teprve teď začíná být zajímavý, alespoň pro mě. A tak se dnes mimo suchého plánu trochu rozepíšu i o stravě, zraněních a tom, jak jsem musela tréninku přizpůsobit život.
Datum publikování: 28.3.2016 | Kategorie: Strava - Trénink
Trénink na maraton s cílem doběhnout; 3. část

Plánování jídelníčku a našich 150 oblíbených jídel

V dnešním blogovém článku bych se s vámi chtěla podělit o největší objev druhé poloviny minulého roku :) O systém v plánování jídelníčku, který vyřešil to, že jsem měla někdy pocit, že hodně opakujeme jídla, že vyhazuji prošlé potraviny víc než je zdrávo nebo naopak to, že naše lednička často neplánovaně zela prázdnotou..
Datum publikování: 14.2.2016 | Kategorie: Strava
Plánování jídelníčku a našich 150 oblíbených jídel

Veganská domácí zubní pasta

Vegani při výběru zubní pasty řeší to, aby neobsahovala živočišné přísady a aby nebyla testována na zvířatech. Veganských past najdete na trhu spoustu, já používám občasně mátovou pastu z bioobchodu. Problémem většiny, nebo snad dokonce všech, veganských past, je to, že jsou několikanásobně dražší než jejich neveganské kámošky.
Datum publikování: 25.1.2016 | Kategorie: Strava
Veganská domácí zubní pasta

Náš týdenní vegan jídelníček II

Po delší době tu mám další jídelníčkovou inspiraci. Sepisovala jsem vše, co jsem za minulý týden s Nikčou (19 měsíců) snědla. Nikolka jí už skoro na chlup stejně jak já, rozdíl je jen v tom, že mívá asi tak třetinové až poloviční porce, do kterých jí navíc přidávám ještě kvalitní zastudena lisovaný olej (lněný nebo konopný dávám vždy jednou denně a doplňuji ještě nějakým dalším, co mám zrovna otevřený). Bohužel mi zatím odmítá melasu, nenutím jí do toho, jen dám jednou za čas ochutnat.
Datum publikování: 28.11.2015 | Kategorie: Strava
Náš týdenní vegan jídelníček II

Veganský jídelníček ročního dítěte

Nikolce je 14 měsíců a je to zdravá, mírně baculatá holčička se správným apetitem. Jídlo miluje od prvních příkrmů. Lidé se mě často ptají, co dostává k jídlu. Jednak je zajímá, co všechno se dá pro dítě vykouzlit pouze z rostlinných surovin a jednak u nás čerpají inspiraci pro obohacení jídelníčku jejich konvenčně se stravujících dětí, což mě moc těší.
Datum publikování: 22.6.2015 | Kategorie: Strava - Výživa v těhotenství
Veganský jídelníček ročního dítěte

-12 kg za 8 měsíců - jen tak, stravou :)

Původní cíl byl do Vánoc zhubnout 12 kg a dostat se tak na původní váhu. To se nepodařilo, v listopadu jsem ze své snahy polevila a o vánocích mé nohy nesly stále o 4 kg více než před těhotenstvím. Pak jsem ale zase zabrala a první Nikolčiny narozky jsem oslavila už zase na své původní váze. Teď už jen zformovat a dotvarovat :) A jak se to povedlo?
Datum publikování: 11.5.2015 | Kategorie: Strava - Trénink
-12 kg za 8 měsíců - jen tak, stravou :)

Trénink aneb nejdřív zhubni, pak teprve podávej výkony

Zdravíme a přinášíme novinky z našeho trainingu :)

Dlouho jsme se neozvaly, to proto, že jsem jednak dokončovala kurz výživového poradenství a jednak jsme makaly na knížce se zapeklitým názvem "Místo vejce banán – nejen veganská kuchařka".

Kniha bude k dostání v listopadu, můžete ale objednávat už teď :)
Datum publikování: 22.10.2014 | Kategorie: Strava - Trénink
Trénink aneb nejdřív zhubni, pak teprve podávej výkony

Šestinedělí - příprava na trénink

Šestinedělí je doba, kdy se pomalu sehrává mimčo s matkou a tělo matky po porodu a dlouhém těhotenství regeneruje. Proto se určitě nedoporučuje začínat v tomto období se sportem a zároveň hubnout drastickými dietami. Jednak na to tělo není připravené, jednak by to velmi negativně mohlo ovlivnit kojení a to je v tuto chvíli zásadní. V mém případě se ještě přidává nutnost rekonvalescence po císařském řezu, kterým se sice rodí dnes 20 % dětí, stále se ale jedná o břišní operaci a tak by se k tomu mělo i přistupovat.
Datum publikování: 19.5.2014 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
Šestinedělí - příprava na trénink

Těhotenství je úspěšně za námi :)

23.04.2014 16:32Naše vegansporťačka Nikola se narodila 12.4.2014, 11 dní před stanoveným termínem, ale s naprosto normální výškou i váhou, měřila 49 cm, vážila 3370 g. Pro špatnou polohu a zároveň odtok vody se dostala ven císařským řezem. A tak vám dlužím článek o tom, jak proběhl třetí trimestr z hlediska mé životosprávy.
Datum publikování: 23.4.2014 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
Těhotenství je úspěšně za námi :)

Tréninkový těhotenský plán pokračuje

Tak jsem dnes začala 27. týden těhotenství, tzn. 3. trimestr, poslední třetinu těhotenství. Nahoře mám 9 kg, což je v horní třetině normy, ale nijak se tím netrápím, ráda vyvracím mýty o neduživosti veganů :) No a taky jsem 6.1.2014 konečně začla s kurzem na výživového poradce, takže se těšte za půl roku na články o výživě s trochou dávky odbornosti. A tady máte pár slov o tom, jak jsem zvládla druhý trimestr, tzn. 13. – 26. týden těhotenství.
Pokračování blogu Jak se maratonský tréninkový plán změnil na těhotenský tréninkový plán.
Datum publikování: 16.1.2014 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
Tréninkový těhotenský plán pokračuje

Maratonský plán změněn na těhotenský tréninkový plán :)

Trénink na maraton skončil dříve než začal. Tři dny po spuštění tohoto webu, kde jsem avizovala, že trénink se blíží, jsem totiž zjistila tu nejlepší zprávu na světě, že jsem těhotná. Věci na běhání, lezení i jiné sporty byly okamžitě schovány do skříně a tréninkové plány roztrhány. Následovaly 2 měsíce ležení, nechutenství a slabostí. Teprve před dvěma týdny se mi udělalo lépe a já mohla pozřít také něco jiného než banán nebo hroznové víno.
Datum publikování: 1.9.2013 | Kategorie: Strava - Trénink - Výživa v těhotenství
Maratonský plán změněn na těhotenský tréninkový plán :)