Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Blog > Vegmaminky, lezení a neběhání

Vegmaminky, lezení a neběhání

Datum publikování: 2.8.2015
Po dlouhé době přibude článek do blogu. Těšila jsem se, jak oznámím, že jsem se rozhodla v říjnu zkusit ultramaraton na 50 km, ale bohužel to musím vzdát. Je toho na mě teď trochu moc, dítě mně nepustí z dohledu, takže když je fakt dobrej tejden, k běhání se dostanu třikrát týdně na půl hodiny. Z toho na ultra fakt nenatrénuji.
Vegmaminky, lezení a neběhání

Vypravím se určitě jen kondičně na kratší závody (třeba zrovna 22.8. se vydáváme na Jesenický horský půlmaraton), na které není potřeba speciálně trénovat a maraton nebo ultra si nechám na někdy, až mi to vesmír bude víc přát.

Sportovně se teď vyžívám na venkovní lezecké stěně, kde se teď budu snažit trávit alespoň dvě odpoledne týdně + zařadím menší silový trénink doma. Nikča mě na stěnu doprovází, pohraje si s dětmi mé spolulezkyně a domu se vracíme obě spokojené a příjemně protáhnuté. Od posledního blogu se dokonce povedlo strávit celé dva dny na skalách, bomba :) Takže na dobu neurčitou měním běhání za lezení, ale pořád platí, že než otěhotním po druhé, chci tam ten maraton dát!

Další novinkou je, že s jsme s Verčou Chládkovou začaly pracovat na další knížce, která by měla vyjít opět před vánoci.O čem ale přesně bude, ci zatím necháme pro sebe.

vegmaminky

To bylo k lezení a neběhání a teď k tomu podstatnému v dnešním blogu. Projekt vegmaminky. Když Klára Haluzová zveřejnila v červnu výzvu, okamžitě jsem se přihlásila. Beru jako povinnost podpořit veganské projekty, kterých se může zúčastnit jen velmi omezená část lidí a já mezi ně spadám (v tomto případě veganské maminky).

Jak se Klára k projektu dostala? Kláře je 26 let a tak už pomalu začala přemýšlet, jaké to jednou bude, až se rozhodne, že by chtěla mít dítě. Už teď je jí jasné, že dítě bude vedené k veganství. Protože se pohybuje hodně ve veganských skupinách a ví, že spousta lidí má děti, které už v podstatě od narození jedí vegansky, velmi jí překvapilo, že veřejně nejsou informace k veganství u dětí snadno dostupné. Přemýšlela, jak spojit svůj největší koníček s něčím užitečným a tak vznikl projekt vegmaminky. V době, kdy probíhalo naše focení, už bylo do projektu přihlášených asi 15 maminek a další se samozřejmě mohou stále přihlašovat :)

Klára se před třemi lety stala ze dne na den vegetariánkou po shlédnutí filmu Pozemšťané.
Viděla ho nadvakrát a pokaždé ho od začátku do konce probrečela. Postupně se začala zajímat o rostlinnou stravu a výživu a přešla na veganství. Protože ale neměla oporu ve spolubydlících, její strava měla do vyvážené stravy daleko, spíše se jednalo jen o vypuštění živočišných produktů z běžné stravy. Všechno se zlomilo přestěhováním do Brna, kde se setkala s kamarádem veganem, který jí vařil velmi chutná jídla a byl jí příkladem. Dneska má čistě veganskou domácnost a neumí si představit, že by to někdy mělo být jinak. S přítelem Jonášem Vohrnou před několika měsíci založili velmi úspěšný veganský blog touchoflovershands.blogsport.com.

vegmaminky 1

Trochu jsem měla strach z domlouvání focení, ale všechno klaplo nejlíp jak mohlo a Klára mi jako mimopražačce nabídla focení ten samý víkend, co se v Praze konal Veggie parade. Tím mi ušetřila spoustu starostí i cestu do Prahy navíc. Všechno mi trochu zkomplikovalo počasí i to, že jsem vyrážela už v pátek, vlakem a sama s dítětem. Všechno místo v báglu mi zabraly věci na tři dny pro malou a mně tam zbylo místo jen na bundu a tričko (samozřejmě dokonale sežmoulané). Víkend byl navíc chladný, deštivý a blátivý a tak jsem v neděli na dětské hřiště u Hlavního nádraží dorazila v total šíleném stavu. Sežvejkaná, špinavá, nenamalovaná, unavená... a ještě navíc se spícím dítětem. Klára to vzala skvěle, prostě profík si poradí se vším, protože na fotkách moje zablácený kalhoty nejsou vidět, nenamalovaný obličej taky ujde a na Nikče na fotkách taky vůbec není vidět, že je po víkendu pěkně utahaná a ještě k tomu čerstvě po probuzení. Samotné focení probíhalo asi 40 min. Žádné pózování, prostě jsem si jen s Nikčou hrála, jak jsem zvyklá a Klára cvakala.

vegmaminky 2

Klára bude postupně zveřejňovat jednotlivé díly a na podzim má v plánu uspořádat výstavu všech fotografií a rozhovorů s vegmaminkami v nějaké pražské kavárně. S odstupem času pak nevylučuje vydání knihy. Projekt by ráda dostala na oči mimo veganskou komunitu tak, aby se téma pomalu odtabuizovávalo, aby se o něm diskutovalo a aby se pomalu začaly bořit mýty, které kolem tématu "veganství a děti" kolují.

Pokud vás téma zajímá, určitě si projeďte jednotlivé díly Vegmaminek a na stránky se vracejte, protože díly budou pořád přibývat. Vegmaminek je prostě velká spouta <3

Příští týdny se těště na sportovně laděné články a na další blog dojde na konci srpna, kdy poreferuji o tom, jak se mi povedlo nebo nepovedlo zaběhnout Jesenický horský půlmaraton.

Běhání, lezení, focení a mateřství zdar!

 

Fotogalerie

Běhání vyměňuji dočasně za mojí další vášeň - lezení., Lokalita: Mladkov, Datum: 2.8.2015, Autor: Vítek Balcar
Od posledního blogu se mi povedlo strávit dva dny na skalách., Lokalita: Mladkov, Datum: 2.8.2015, Autor: Vítek Balcar
Nikča si před focením dala svoji hodinku spánku., Lokalita: Praha, Datum: 22.6.2015, Autor: Klára Haluzová
Nekonalo se žádné zvláštní pózování, jen jsme si hrály <3, Lokalita: Praha, Datum: 22.6.2015, Autor: Klára Haluzová
Na fotkách vůbec není vidět, jak byla Nikča po víkendu utahaná., Lokalita: Praha, Datum: 22.6.2015, Autor: Klára Haluzová
Budoucí lezkyně se někde musí  naučit bezpečné padání., Lokalita: Praha, Datum: 22.6.2015, Autor: Klára Haluzová
Ten kousek trávy na hřišti jsme prostě musely využít., Lokalita: Praha, Datum: 22.6.2015, Autor: Klára Haluzová
<3, Lokalita: Praha, Datum: 22.6.2015, Autor: Klára Haluzová

Komentáře