Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Blog > Doplňky stravy vegan běhny

Doplňky stravy vegan běhny

Datum publikování: 26.3.2018 | Kategorie: Strava
Jsem zastánce kvalitních čerstvých, průmyslově nezpracovaných potravin. Zároveň ale nelpím na dogmatech (kromě těch etických) a tak v mém jídelníčku najdete i junk food kousky nebo pár doplňků stravy. Doplňky ale kromě tabletek Veg1 neberu pravidelně, pouze dle potřeby.
Doplňky stravy vegan běhny

 Takže které doplňky stravy u mě najdete?

Veg 1

Veg1 beru kvůli doplňování B12 a zároveň mi přijde super, že do sebe dostávám mimo B12 i B2, B6, B9, jód, selen a vitamín D. Vedlejším super efektem je, že co beru Veg1, vůbec si mě nevšímají klíšťata (jsem přebéčkovaná).

Vitamín D Viridian

Co jsem měla možnost vidět výsledky testů u lidí, kteří Veg 1 užívají, často byl příjem vitamínu D nedostatečný a tak ještě v zimním období čas od času zobnu vitamín D od firmy Viridian.

Protein

Protein beru příležitostně a to buď ve dnech, kdy vím, že jsem jedla málo nebo hodně nekvalitně anebo ve dnech subjektivně náročného tréninku, v tom druhém případě sáhnu po proteinu Active woman vegan blend od firmy My protein a snažím se ho vypít do hodiny po výkonu. Pro první případ mám doma hrachový protein od firmy Reflex.

Iontový nápoj

Iontové nápoje jsem donedávna pila pouze při závodech na občerstvovacích stanicích, svůj vlastní jsem nikdy neměla. Vystačila jsem si s mírně osolenou vodou. Ovšem jen do doby, než se mi dostal před dvěma týdny do ruky reklamní pytlíček prášku Gunpowder od firmy Chimpanzee. Využila jsem ho po tréninkovém maratonu a pak jen žasla, jak moc dokáže urychlit regeneraci. Hned jsem objednala velké balení a hodlám ho používat na běhy nad 25 km a opět po každém subjektivně náročném tréninku.

Hořčík

Od různých výrobců, momentálně mám doma tabletky koupené v DM. Hořčík beru jen cca týden před dlouhým závodem.

Doplňky stravy vegan běhny

Gely

Gelům jsem nikdy nepropadla, ovšem mám vždy dva gely od firmy Nutrend po ruce při dlouhých bězích. Nikdy jsem zatím neměla potřebu je použít. Používám je nakonec tedy jen když se blíží datum spotřeby a pak koupím nové. Což znamená, že mám v průměru jeden gel na rok. Jinak si při dlouhém běhu vystačím se sušeným ovocem, raw tyčkami, flap jackem nebo hroznovým cukrem.

Joint Complex Viridian

Joint Viridian Complex je jeden z mála veganských přípravků na kloubní výživu, mám ho doma, ale zatím jsem nepoužila, klouby zatím fungují.

Mana

Plnohodnotné jídlo v prášku. Něco, co se vzpírá mému přesvědčení o prospěšnosti čerstvých nezpracovaných surovin. Ovšem myslím, že to může mít svoje využití na aktivních dovolených, kde se v hospodách dostanete tak možná ke hranolkám a v obchodech k bílému pečivu nebo na závodech, kde mají závodníci na výběr mezi klobásou a hovězím gulášem. Takže plánuju pořídit, zatím vyzkoušeno nemám.

Pravidelně jednou za dva roky si nechávám dělat krevní testy v rámci preventivní prohlídky. Zatím bylo vždy vše v pořádku (v rámci prohlídky se zjišťuje krevní obraz, činnost jater, ledvin, cholesterol, já si nechávám zjišťovat navíc ještě železo). Kdybych dělala ve stravě nějaké zásadní faily, předpokládám, že by se to za tu dobu intenzivního běhání už projevilo na poklesu výkonnosti, zánětech, nemocnosti... Zatím jsem nic z toho nezpozorovala a tak jedu dál v tom, co mi dosud fungovalo. A klepu na dřevo, jsem totiž docela pověrčivá.

Mějte se a s umělou stravou to nepřehánějte, čerstvá stejnak chutná líp :) 

 

Komentáře