Etické sportování

Nákupní košík

0 ks za 0 Kč

VeganSport.cz > Místo vejce banán, Místo kapra hlíva

Místo vejce banán, Místo kapra hlíva

V této sekci vám představujeme naše dvě knížky. Všechno to začalo v roce 2014, kdy nás oslovila grafička s tím, zda bychom společně nevytvořily veganskou kuchařku, původně to bylo myšleno jen jako brožurku pro kamarády k vánocům. Do tvoření jsme se ovšem zabraly naplno a pod rukama grafičky začalo vznkt něco, co se nám začalo moc líbit. Rozhodly jsme se téma pořádně propracovat a rozpracovat a knížku vydat jako takovou příručku pro začínající vegany ve větším nákladu. Knížka Místo vejce banán - veganská nejen kuchařka vyšla v prosinci 2014. Pozitivní reakce nás velice potěšily a my se rozhodly zapokračovat.

Necelý rok po "banánovce" vychází párty kuchařka Místo kapra hlíva. Knížka je zaměřená na veganské vaření při speciálních příležitostech, jako jsou Vánoce, Velikonoce, silvestr, grilovačka, svatba nebo rodinná setkání. Kromě toho se v knížce dozvíte, jak vznikly jednotlivé tradice, které jsou ve své podstatě v rozporu s veganstvím a jak si tyto tradice předělat tak, abychom je mohly s čistým svědomím dodržovat a najdete v knížce i etická témata, která se ke čtenářům dostávají skrz rozhovory s velmi zajímavými lidmi. Čeká na vás rozhovor s Bárou Hunčovskou, Terezou a Silvestrem Vandrovcovými, Denisou Janešíkovou, Katkou Csurilovou a Janem Kupcem. Máte se prostě na co těšit a my vám přejeme hezké čtení a dobrou chuť :)

A teď už dost psaní, pojďte se podívat na ukázky z knížek :)

Místo kapra hlíva

hlíva 1

 

hlíva 3

hlíva 4hlíva 5

 

hlíva 6

 

O hlívě se i psalo :) 

Orlický deník - Veganky si daly místo kapra hlívu a je z toho veganská kuchařka.

 

Místo vejce banán 

uvodka

 

 obsaah

Podstatnou součístí knihy je kapitola Živiny a zdroje. Obrázkově jsou zpracovány zdroje bílkovin, železa a vápníku, textově pak i další vitamíny a omega 3 mastné kyseliny.

 živiny

Ještě než se dostanete k receptům, čeká vás kapitoal "Nákupní seznam". V ní jsou zpracovány luštěniny, obiloviny, rostlinná mléka, ....

 nákupní seznam

Prozradíme nejen jak péct bez vajec, ale též jak si po vegansku uvařít recepty z klasické české kuchyně, jako jsou plněné papriky, svíčková nebo knedlo zelo.

 papriky recept jedna

Sezónní recepty nemohou chybět.

 muchomůrka recept dva

V knize dále naleznete rady jak si vyrobit domácí seitan či roslinná mléka, jak klíčit či jak používat chia semínka. V zadní části knihy je dále krátká kapitola věnovaná kosmetice a ekologii, rozhovory se sportovci a tipy na důležitou literaturu a zdroje.

Knihu můžete zakoupit v našem eshopu a dále třeba na stránkách Biopekárny Zemanka, Svobody zvířat či na serveru Womenzone.

A tady se můžete podívat na to, co se o nás a naší knize píše, a také si poslechnout nějaké to povídání. :)

Místo vejce banán aneb Cesta (nejen) do veganské kuchyně. (Orlický deník)

Rozhovor: Představují se banánové holky a kuchařka Místo vejce banán. (Scribbler)

Došla vejce? Vraž do toho banán. (Vitalia)

Místo vejce banán. Veganky pečou bábovku. (Český rozhlas, Radioporadna)

Kateřina a Veronika, autorky knihy Místo vejce banán. (Veganka)

 

Pokud se Vám naše knihy dostanou do rukou, užijte si je tak, jako my si užívaly jejich tvorbu - od prvotního nápadu až po závěrečné úpravy. A kdyby jste měli jakékoliv dotazy, pište. Velice rády Vám odpovíme.

 S Láskou

 Verča a Katka